12. duben 2020

Včera těsně před setměním jsme s Matesem kyblíkovali. Ranní hodně nízké teploty mně docela děsí a švagr hlásil dokonce -2,5 °C z Ostravy. Zakrývali jsme venku vysazená rajčata, výhodou je jejich malý vzrůst a dostatek kyblíků. Loni jsem v tuto dobu měla naprosto zbytečně rostliny příliš vysoké a před chladem se nedaly schovat. Pak se mi za to pomstily sprchnutím prvních květenství. Každým rokem jsem o malinko moudřejší. Mám už na záhonech celkem 35 rajčat a bavím se tím, že je vysazuji do tématických celků. Kupříkladu v jednom z boxů jsou rajčata oranžová jako Russian 117 nebo Poklad Inků, do dalšího plánuji odrůdy tmavé, ale Black from Tula bohužel zmrzla a Paul Robeson nevyklíčil, měla jsem poslední dvě semena. Žebrované druhy jsem vysadila do řádku a zakryla netkankou.

V sadbovači konečně lezou dceřiny exotické dýně a zelí, které nahradí své slimáky sežrané kolegy.

Loni jsem nakoupila spoustu stáleplodících jahodníků a pak mně přestaly bavit. Naštěstí to většina odrůd úplně nevzdala a občas se v kyblíku objeví slušný exemplář jako například Portola. Pokusím se rostlinky namnožit a věnovat jim patřičnou péči.

Přeji všem hezkou sváteční neděli!

3 thoughts on “12. duben 2020”

  1. Dotaz pro Evu. Evi, prosím Tě, má některá z odrůd, které jsme ochutnávaly 12. srpna , bramborový list? Z těch čtyřech, které jsou na obrázku. Dík, asi mám v těch odrůdách lehký zmatek.

  2. Jani, tak som si zalistovala v minulom roku v tvojich príspevkoch a z tých na tvojom obrázku mala zemiakový list iba Lucky Cross. Semienka som mala od Matela z Brna, ale pôvodne mala mať krajšie vyfarbenie- trochu do červena v strede plodu,mala som len 1 rastlinu a plody boli celé svetlo žlté, dávam link na: https://www.renaissancefarms.org/product/lucky-cross-tomato/ . Tento rok ju nesadím, neviem, ako zvládnem toľko nových odrôd je strašné sucho, predpovede moc nič, potok nemám pri dome, v sudoch nič, nepršalo už temer 2 mesiace.

  3. Ahoj,
    tak ten Lucky Cross mi sedí, když už jsem ho vysela, tak mu nějaké místo najdu. To sucho už je katastrofální a jsem ráda za tu řeku za plotem. Ruce už mám vytahané od tahání konví, dnes mám slíbeno naplnění sudů čerpadlem. Je předpovězeno velmi suché léto, každá kapka bude vzácná. Já už nosím veškerou použitou užitkovou vodu z domácnosti na záhony.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *