8. březen 2020

Tak děvčata, dnes máme svátek. Protože z nejbližšího okolí kytku neočekávám – dostala jsem dvě lahve vincentky – tak jsem se předzásobila sama. Pořídila jsem si dva naprosto neodolatelné citrusy a to kumquat ONIKA a limequat LYVIA. Nedalo se odolat. Rostlinky jsou portugalského původu a já se budu snažit, aby se u mně dobře aklimatizovaly a zapadly do stávajícího kolektivu.

Svoje citrusy mám v plánu letos všechny přesadit, loni jsem se na ně nechutně vykašlala. Včera jsem zvládla jednu mandarinku a padlo na tuto akci obrovské množství zeminy. Finančně se u toho asi dost prohnu, musím koupit balík bílé rašeliny, kvalitní zeminu, nějaký perlit a už mi dochází zeolit. Květináče už jsou obrovské a tam se toho vejde! Včera jsem nahradila perlit kuličkami polystyrenu, které jsem loupala při sledování biatlonu.

Rozhodla jsem se, že letos citrusům žádný skleník pořizovat nebudu, ale jak tak koukám na rostliny, které se venku klepou zimou, tak možná své rozhodnutí ještě přehodnotím. Brzy na jaře a na podzim by se hodil pro prodloužení sezóny, možná i fíkovníky by to ocenily. No a přes léto by v něm mohly mít děti bazén. No, to nezní  vůbec špatně.

Užijte si dámy dnešek podle svých představ, mně se to naprosto úžasně povedlo už včera. Děkuji všem zúčastněným 🙂 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *