30. březen 2020

Brrr, to je parádní kosa. Šla jsem nakrmit kočky optimisticky jen v lehké mikině a rozdrkotaly se mi zuby. Okamžitě jsem zatopila v dílně, kam jsem nastěhovala všechny přísady. Topila jsem i včera večer, takže rostlinky mají teplíčko, raději o tom těm chudinám ve skleníku nebudu nic povídat. Ideální teplota pro růst přísady aby se tato nevytahovala a rostla krásně kompaktně, je kupodivu 16°C. Pod 10°C už je krize a nad 16°C se rostliny začínají vytahovat. Toto teplotní rozmezí by se mělo velmi pečlivě hlídat. Potřebné je světlo ze všech stran, takže na parapetu to prostě není ono.

Na konstrukci psího kotce se ještě stále vinou suché stonky šarlatových fazolí a našla jsem dokonce nějaké lusky. Fazole dnes s klukem vysejeme prozatím do kelímků. Pokud ovšem zvládneme on-line vyučování vysílané z Prahy. Dcera odjela a je to na mně, jsem z toho docela nervózní a tak doufám, že si Mates poradí. Včera ty přístupy s manželem večer ladili, ale mně nepřizvali. Dobře jim tak. Tyhle fazole zvané u nás na severu becoky mám moc ráda. Většinu jsem sklidila jako zelené lusky a upravila je na smetaně, mňam. Ze zbytku byla nějaká polévka a salát, paráda. Mám v plánu jich vyset letos o malinko více a šoupnu je někam k plotu. Když kvetou, jsou velmi dekorativní a rostliny docela mohutné.

Do skleníku jsem včera vysela žluté melouny a nějakou zvláštnost pod názvem okurkomeloun nebo okurkodýně. Mladé zelené plody chutnají jako okurky a ty zralé žluté jako melouny. Uvidíme! Melouny ve skleníku pěstuji vertikálně, ale letos mám chuť je nechat jako spodní patro plazit po zemi, mezi paprikama, které budou rozhodně hodně vysoké a já je budu muset vyvazovat na provázky ke stropu skleníku. Ve středu jsou rajčata, takže už se na tu džungli těším.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *