28. březen 2020

Zásluhou krásného slunečného počasí se začínají na zahradě objevovat vítaní obyvatelé z říše zvířat. Kvetoucí meruňka přilákala první letošní babočku, která se k ní celý den pravidelně vracela. Po cestě pro vodu do řeky jsem málem zašlápla krásnou žábu. Upalovala jsem pro vnuka, aby si pospíšil žábu políbit, že je to tutově zakletá princezna. Nejprve rezolutně odmítl, ale pak prohlásil, že tedy půjde, ale jen v případě, že za něj ona vysvobozená dívka napíše domácí úkoly.

Kluk tráví spoustu času s tabletem na klíně a hraje nějaké pro mně naprosto záhadné hry. Dnes mi nabídl, že jestli chci, tak mi něco postaví v Mine craftu. Vymyslel a realizoval perfektní skleník dokonce s osvětlením. Je smůla, že si ho nemůžu vytisknout na 3D tiskárně.

Počet mnou letos vysetých odrůd rajčat se zastavil na čísle 122, šílené ! Každé rajče je minimálně ve dvou exemplářích, některé i po pěti. Malé rostlinky v sadbovačích zatím vypadají neškodně, ale brzy se změní v časovanou bombu a bude je třeba všechny přesadit. Už v tuhle dobu nedělám nic jiného. Je veliké štěstí, že mám kvalitní kompost a už jsem z něho „ukousla“ slušnou porci. Nějak ale nemám obavu, co s tolika sazenicemi budu dělat, loni se na mně vrhlo s poptávkou tolik lidí, že mi málem nic nezůstalo a letos jsem ještě o malinko populárnější. Dnes do rána jsem nechala všechny přísady na dvoře a vypadá to, že to daly v pohodě a těší se na azurově modrou oblohu.

5 thoughts on “28. březen 2020”

 1. Kdo zná moje webové stránky, tak v tom článku nic nového neobjeví, je to výcuc, protože na článek vydavatel hodně spěchal, ale mají objednán do každého vydání jeden, takže příště už budu muset přemýšlet.
  Čeče jsem koukla na stránku 17. a fakt jste si hodně podobné.

 2. Ja tož vytisknout skleník na 3D tiskárně to by bylo parádní 🙂

  200 a více rajčat mi vyvolalo tik, stačí mi co mám zatím ještě pořád na oknech v děsu z dalšího nočního mrazu, bylo tu až mínus 10, takže po legraci a kdybych je dala ven tak i po přísadách. Ale meruňky to přežily, dnes jsem to kontrolovala, pokud nespadnou suchem tak nějaké ovoce bude, broskve teprve začínají nakvétat…
  A zavřeli „nám“ Rusko, takže letos šance na ruská semínka asi padá, že?

 3. Ruských rajčat mám letos opět spoustu, kamarádky poslaly, jen ty od firmy Partner, Jejichž semena měl za úkol zařídit zeť, bohužel nebudou. Tož příště.
  Mně by se přísady na okna už nevešly a ani tam vlastně nebyly, obsadily je papriky. Rajčata jsou od samého počátku ve skleníku a vypadají spokojeně. Zmrzly jen tři rostliny vysazené už napevno a v době, kdy jsem byla v Tatrách a nemohla jsem s tím nic udělat.
  Meruňkám první květy zmrzly, teď kvetou další a ty zmrznou asi taky.

  Tik budu mít možná též.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *