2. březen 2020

Včera jsem dorazila z odpolední směny totálně zničená, na nedělní odpoledne bylo hodně lidí a já vyfasovala do party ty nejpomalejší pokladní a tak většina lidí zamířila do mojí fronty. Usnula jsem jako špalek, takže netuším, zda celou noc pršelo, ale vypadá to, že ano. Ježíšek mi sice nadělil srážkoměr, ale ještě jsem ho neinstalovala.

Dnes mám v plánu výsev rajčete Monte Rosa, kterého krásný plod jsem zakoupila v Kauflandu a jehož fotku jsem omylem smazala, ale na facebooku je. Semínka úspěšně vykvasila a jsou usušená. Vzhledem k nedostatku místa na okenních parapetech jsem semínka běžně vysévala do misek a to několik odrůd do jedné. Letos dávám přednost sadbovačům. Hlavní kořen se v přísně ohraničeném prostoru začne brzy krásně větvit, kořenový systém je bohatý a při prvním pikýrování nedochází k jeho poškození. V miskách s hromadným výsevem má hlavní kořen spoustu prostoru a nic ho k větvení nenutí, při přesazování se lehce poškodí a je dobré ho tedy zaštipnout a tak větvení podpořit.

V ukořistěné kvasné nádobě už bublá nová náplň. Moje krásné, vysoké a některé už plodící papriky jsou neustále hladové a hrnec jsem musela umístit do jejich blízkosti, měla jsem dojem, že chystají nějaký protest. Na zahradě už jsem objevila malé trsy pampelišek a popenec, přidala jsem dvě banánové slupky, ovesné vločky, nějakou kůrku chleba a taky trochu strouhaných jablek, které mi vykvasily v zavařovací sklenici, původně měla jablka naplnit štrůdl. Bude to rozhodně mňamka.

Musím už působit dost tragicky, když dostávám dárky s názvem Životabudič 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *