19. březen 2020

Počasí, které panuje v tuto dobu je úžasné a pobyt na zahradě dokonale relaxační. Člověk si ovšem nesmí připouštět to množství práce, které jaro přináší a nedá se stihnout včas. Já naštěstí nechodím do práce, kde byly už tak přetíženým kolegyním nařízené 12 hodinové směny. Netuším, zda tuhle situaci holky s třemi dětmi, které jsou doma, zvládnou. Rozhodně jim nezávidím.

Naše kočky se rozhodly, že mi pomůžou, a za trochu dobrého teplého mléka budou zahřívat moje papriky.

Francouzská legie rajských semínek úspěšně vyklíčila a já se moc na tato rajčata těším. Hezky jim sekunduje cibule sazečka v sadbovačích. Zmrzlá rajčata ve skleníku byla nahrazena novými a ta, která přežila vypadají moc hezky. Včera jsem je stříkla dokonale výživným a zároveň ochranným postřikem, vymyslela jsem novou recepturu, tak je teď chodím pravidelně kontrolovat, co ona na to. Zatím vypadají, že to přežijí. Složení postřiku si zatím s dovolením nechám pro sebe, nevím, co s rostlinami provede.

Všechny ovocné stromy mají obrovskou násadu květů a já pevně věřím, že se příroda zachová rozumně, a umožní nám radovat se z bohaté úrody. Nádherně vypadají meruňky a já mám radost, že Asimina má zaděláno opět na rekordní úrodu. Tak snad to dopadne.

Uvařím si hodně dobré kafe a jdu si ho vypít do skleníku, není tam ještě tak horko a pokecám si s rostlinstvem.

Mám velikou radost, začala jsem kamarádit s Irinou Zacharias, kterou považuji za špičku v pěstování rajčat. Dám si na oslavu do kafe panáka vaječňáku. Carolans nebo Baileys, které by se k této situaci hodila lépe, bohužel nemám.

2 thoughts on “19. březen 2020”

  1. Čéče, závidím ti tvůj optimismus 😉 Když jsem viděla sousedovu velkou rozkvetlou meruňku, šly na mne mdloby a doufám, že ta moje invalidka, kterou každoročně přizabije monilie, ještě nezakvete!

  2. A co mám jako dělat ? Mám ji vysvětlit, že bude ještě mrznout? Už dva roky neměla žádné plody, vždycky zmrzne, zachraňují nás meruňky ve vinohradu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *