19. březen 2020

Počasí, které panuje v tuto dobu je úžasné a pobyt na zahradě dokonale relaxační. Člověk si ovšem nesmí připouštět to množství práce, které jaro přináší a nedá se stihnout včas. Já naštěstí nechodím do práce, kde byly už tak přetíženým kolegyním nařízené 12 hodinové směny. Netuším, zda tuhle situaci holky s třemi dětmi, které jsou doma, zvládnou. Rozhodně jim nezávidím.

Naše kočky se rozhodly, že mi pomůžou, a za trochu dobrého teplého mléka budou zahřívat moje papriky.

Francouzská legie rajských semínek úspěšně vyklíčila a já se moc na tato rajčata těším. Hezky jim sekunduje cibule sazečka v sadbovačích. Zmrzlá rajčata ve skleníku byla nahrazena novými a ta, která přežila vypadají moc hezky. Včera jsem je stříkla dokonale výživným a zároveň ochranným postřikem, vymyslela jsem novou recepturu, tak je teď chodím pravidelně kontrolovat, co ona na to. Zatím vypadají, že to přežijí. Složení postřiku si zatím s dovolením nechám pro sebe, nevím, co s rostlinami provede.

Všechny ovocné stromy mají obrovskou násadu květů a já pevně věřím, že se příroda zachová rozumně, a umožní nám radovat se z bohaté úrody. Nádherně vypadají meruňky a já mám radost, že Asimina má zaděláno opět na rekordní úrodu. Tak snad to dopadne.

Uvařím si hodně dobré kafe a jdu si ho vypít do skleníku, není tam ještě tak horko a pokecám si s rostlinstvem.

Mám velikou radost, začala jsem kamarádit s Irinou Zacharias, kterou považuji za špičku v pěstování rajčat. Dám si na oslavu do kafe panáka vaječňáku. Carolans nebo Baileys, které by se k této situaci hodila lépe, bohužel nemám.

2 thoughts on “19. březen 2020”

  1. Čéče, závidím ti tvůj optimismus 😉 Když jsem viděla sousedovu velkou rozkvetlou meruňku, šly na mne mdloby a doufám, že ta moje invalidka, kterou každoročně přizabije monilie, ještě nezakvete!

  2. A co mám jako dělat ? Mám ji vysvětlit, že bude ještě mrznout? Už dva roky neměla žádné plody, vždycky zmrzne, zachraňují nás meruňky ve vinohradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *