17. březen 2020

Instagram mi připomenul, že jsem právě před rokem publikovala fotku prvního jahodového kvítku. Přesně po roce začínají kvést první jahodníky ve skleníku a to stáleplodící odrůda San Andreas. Krásně vypadají sazenice jahodníku Renesance, mají nádherně zelené listy a všechny nasazují na květ. Tuto odrůdu považuji za jednu z nejlepších, loni mně nadchla. Listy jahodníku San Andreas mají lehkou chlorózu a tak jsem vyrobila výluh z jehličí, který by měl tento problém vyřešit. Přidám ještě něco málo kyseliny citrónové, která by měla pomoci převést nedostupné prvky jako je železo do chelátové formy a tak je rostlině zpřístupnit. Jahodníky by potřebovaly přesadit, ale nestihla jsem koupit vhodný substrát, kouknu na nějaký e-shop.

Mám spoustu krásných sazenic odrůd Karmen, Daroyal, Renesance a Malwina a bohužel ani cm volného prostoru. Pokusím se vymyslet nějaké veliké truhlíky. Můj loňský pokus pěstovat stáleplodící jahody v nádobách dopadl neslavně. Bylo potřeba hodně zalévat a já jsem to flákala, spousta rostlin tak uschla.

Něco mi ve skleníku ožíralo listy rostlin a ti zmetci slimáci elegantně přezimovali v teplíčku právě v kyblíkách s jahodníky. Objevila jsem je po ostříhání suchých listů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *