10. březen 2020

Dnes mám v plánu nechat naklíčit hořčici. Klíčky jsou úžasným zdrojem energie a já je použiji pro svoje rostlinky jako naprosto dokonalý stimulátor růstu. Semena hořčice zaleji vlažnou vodou a nechám v naprosté tmě vyklíčit. Až se objeví první mrňavé děložní lístky, tak je nutné vše co nejdůkladněji rozmixovat a zalít vodou. Na 100g suchých semen je potřeba 1l vody. Nechat nějakou dobu odstát a pak přecedit. Tento základní roztok lze použít k namáčení semen a kořenů přísady při pikýrování. Pro případný postřik je nutné 5x zředit.

Byla jsem donucena použít první letošní postřik proti škůdcům. Na mých výstavních paprikách se objevily mšice. Odkud se ty mrchy v obýváku na okenním parapetu zjeví ? Použila jsem výluh z banánových slupek, který je plný saponinů, krásně pění a mšice elegantně odmastí, potvory.

Ve skleníku se mi objevily nějaké malé hysterické mušky, původně jsem si myslela, že to jsou mravenci, lezou po zemi zvýšenou rychlostí a tak jsem jim do cesty umístila žlutou lepovou desku, za poměrně nedlouhou dobu jich byla plná. Boj se škůdci začíná, konec nudy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.