28. únor 2020

Včera bylo docela chladno a jasná obloha a já měla velké obavy z mrazivého rána. Zaizolovala jsem tedy oboje dveře do skleníku dvojitou vrstvou bublinkové folie. Dveře mi trochu pocuchal veliký vítr a ony ne úplně doléhají, jsou mírně pokroucené a já doufám, že se to dá opravit. Rajčatům  uvnitř jsem vyrobila ohrádku taky z dvojitých bublinek a vypadá to účinně a docela zajímavě. Ráno však nemrzne, prší, takže vše je v poho.

Byla sice docela zima, ale sluníčko se snažilo, takže pokud se člověk pohyboval, tak se dokonce i zahřál. Udělali jsme s Matesem spoustu užitečné práce. On vybudoval v hromadě písku metro a já se snažila lehce uklidit zahradu. Člověk nikdy neví, kdy se ohlásí nějaká návštěva. Návštěvy ty já ráda. Vloupala jsem se do nového kompostu a ten vypadá nádherně, jeho množství je ovšem tragicky malé a může za to nedostatek posečené trávy. Pro letošek mám už tuto užitečnou komoditu zajištěnu v množství dostatečném. Namíchala jsem jedny kolečka kvalitního substrátu a musím se začít intenzivně věnovat přesazování paprik, které se mi letos mimořádně povedly, vypadají radostně a spokojeně.

Vyseli jsme do sadbovače 24 odrůd masitých rajčat. Pinzetu se semínky držel v ruce vnuk, tak doufám, že jsou všechna v těch správných okýnkách a že je netrousil někam, kam nepatří. No snad se v těch odrůdách vyznám. Vyseli jsme osvědčená a léty prověřená rajčata, zatím žádné novinky. Ještě jsou na cestě zásilky z Ruska a Francie. Sehnala jsem zahradu, místa bude dostatek.

Dnes uděláme kulové, koukám z okna a ono začalo sněžit a docela fouká.

4 thoughts on “28. únor 2020”

  1. Lokalita je super, stačí, když přebrodím Veličku a jsem tam. Ovšem neraduj se předčasně, mých rajčat se nezbavíš, máme smlouvu 🙂

    1. Fákt…tak to je dobrý 🙂 Gratuluju…k práci :-))) Hele, já ti psala, že je mi to šumák, žádný problém, ale proč…tam ti nevlezou? Jde mi o to, že to budeš mít moc lítání, nepřeháněj to osobo, já mám co dělat se starat o svou zahradu, pokud na pár dní mamka odjede a musím i o její…je to na chuja, celý den jen lítám, jak hadr na holi. A to nechodím do práce!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *