26. únor 2020

Eva mi věnovala nějaké rostlinky rajčat a je samozřejmě zvědavá, jakpak se jim u mně daří. No, není se extra čím chlubit. Rostlinky trápím v malých květináčích, přičemž každá z nich už by zasloužila minimální objem nádoby 3l. Pokusím se je postupně přesadit, ale vyžaduje to namíchat spoustu zeminy a na to je třeba vydat hodně energie, tu já ovšem musím dávkovat velmi opatrně.

Dnes se snad dostanu k tomu výsevu.

Venku je hodně brzy ráno plus 8°C a to je sakra teplo. Rostlinstvo ve skleníku je zatím v bezpečí.

4 thoughts on “26. únor 2020”

  1. Jani, veď vyzerajú celkom dobre na to že je ešte nedostatok denného svetla , kvetináče sa mi zdajú tak na 2l, aj ja mám niektoré ešte v takých, inak by sa mi na okná nepomestili. Akurát skoré drahšie indeterminantné hybridy som presadila do asi 10 l kvetináčov s možnosťou ešte prisypať zeminu. Tvoja Forest Fire má krásne veľké plody, pomerne rýchlo narástli odvtedy čo som ju naposledy videla, moja stále akosi odsrčená živorí, Early Tanana je na tom podobne ako tvoja, asi tiež v takom istom veľkom kvetinči, nakoniec, veď sú to skoré derminantné odrody vhodné aj do menších kvetináčov. V r. 2017 si tiež experimentovala so skorými výsevmi a o takomto čase ti ešte nezasadali , hoci rastliny vyzerali pekne a zdravo. Ako sa darí Mong. Karliku v skleníku? Môj ešte len kvitne (prvé puky zakrneli a ožltli asi mu bolo na okne v obyváku príliš teplo) a objavil sa konečne prvý plodík.

  2. Tak ta rajčata jsou sice v malých květináčích, ale výživu mají luxusní. Testuji na nich svoje organické lektvary a ony reagují docela dobře, už dostaly banánové slupky, cibuli i chitosan. Naposledy jsem je zalila kompostovým čajem, nechala jsem vyluhovat kompost ve vodě.
    Mong. Karlik vypadá smutně, doma mu bylo moc teplo a měl málo světla, teď má světla dostatek, ale je mu zima. První květy shodil a teď čučí a k ničemu se nemá.

  3. Jani, Chitosan je na čo dobrý u račiakov? U človeka viem , že pomáha udržať optimálnu hladinu cholesterolu. Používaš ho v akej forme? práškový z lekárne? A čo ten tvoj recept, aby sa rajčiny príliš nevyťahovali bez prisvetľovania, okrem toho, že budú v chladnejšom prostredí?

  4. Chitosan je dobrý pro zvýšení imunity rostlin, psala jsem o tom 24. ledna, vyrobila jsem si ho sama. Ten recept jsem někam založila, pokusím se ho najít.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *