24. únor 2020

Prý už letos žádná zima nebude a tak se snažím co nejlépe připravit skleník pro výsadbu rostlinstva, zatím ho okupují sazenice jahod. V proložce od vajíček se to už zelená a já musím co nejrychleji vymyslet, kampak to zelí a květák vysadím. Ve skleníku už nějakou chvíli bydlí taky jeden exemplář papriky Prokop, zatím si na nic nestěžuje, kvete a má už nasazeno spoustu malých plodů, je nejvyšší čas na přesazení do většího textilního květináče. Papriky pěstované v riflích propasírovaly kořínky všude, kde byly švy, takže jsem musela přesadit rostliny do většího květináče i s riflema, vypadá to zajímavě a ničemu to nevadí.

Nejraději bych vysadila jahody na celou plochu skleníku jako spodní vrstvu a mezi ně papriky. Takové řešení by bylo hodně efektní. Jenže. Jahody milují kyselou půdu a papriky naopak zeminu s reakcí alkalickou, z toho důvodu sypu do skleníku spoustu popela. Dusičnanové jahody bych navíc stejně nejedla. Možná dám šanci vytvořit spodní vrstvu nějakému žlutému melounu, to by šlo, ten by mohl s paprikami kamarádit.

Měla jsem v plánu vysít salát, ale někam jsem založila semínka loni úspěšné ukrajinské odrůdy a nenajdu je a nenajdu, možná někdy v létě.

9 thoughts on “24. únor 2020”

 1. Jani, bárs by to bola pravda, že zima už nebude, ale sledujem dlhodobé predpovede a marec podľa nich má byť studenší ako február, málo slnka, dosť často snežiť, alebo poľadovice a podobne aj apríl vyzetá teplotne podpriemerne. Pevne verím, že sa na AccuWheater v tých prognózach mýlia. Mám plné okná rajčín, do skleníka ich zatiaľ neprenášam a obyčajne od polovice marca ich tam dávam natrvalo.

 2. Já jsem optimista a věřím, že už zima nebude, ale to by byl ideál. Já už ty papriky nemůžu dále trápit na parapetu a na nějaké přenášení nemám sílu. Počítám s tím, že budu letos na jaře ve skleníku přitápět a nijak mně to nezneklidňuje, stačí kousek sluníčka a skleník se okamžitě vyhřeje, plánuji nějaké zateplení pomocí bublinkové folie, té mám dostatek.

 3. Ač předpovědi nesleduju a nevěřím už ani těm krátkodobým, myslím si to samé, co píše Evka. Když to tak sleduju: jeden den +15, další den sotva 4 a v noci mínusové…a tak pořád dokola připadne mi, že to tak brzy neskončí. I když všichni blbnem v zahradách bezmála měsíc. Mamka jde vysévat rajčata, já až tak za 14 dní. Nemám to pak v květnu kam dávat a letí mi to z oken.
  Jani, když jsi nakousnula ta rajčata onehdá, že to někomu vrazíš do zahrady 😉 …myslela jsi k nám, nebo máš v merku ještě někoho? Já ti říkala, že klidně, ale máš to z ruky, pečovat si fakt budeš sama;-) já na to nemám a hlavně ani odvahu ti do toho zasahovat. Další věc je, že víš, jakový je tu vyhnalov a zem taky žádná hitparáda. Pokud ti nic z toho nevadí, není problém 🙂

 4. Já bych do toho s těmi rajčaty na vaší zahradě šla, ať ruské odrůdy ukáží, že na to mají a vydrží i špatné podmínky. O rostliny se postarám, jen pokud Ti nebude vadit, že se u vás budu vyskytovat o něco častěji. Nebylo by jich moc, třeba jen deset kousků.

  1. Ne, vůbec to vadit nebude, v tom fakt žádný problém. Vymyslíme, jak se k nám budeš dostávat, místa je dost. Už někdy před měsícem se Tom ptal, jestli si sem budeš dávat ta rajčata 🙂 Ještě doufejme, že bude i dost vody. To je můj strašák n.1

 5. Super! Vodu si v nejhorším případě dovezu v petkách, ale ta rajčata, která půjdou k vám , upozorním na fakt, že si musí vytvořit kořeny hodně hluboko a moje rostliny jsou chápavé.

  1. :-)))))))))))) Tak jsem to nemyslela s tou vodou, kohoutková doufám bude…i když?!? V dnešní době už není jistota v ničem:-( Ano, myslela jsem to tak, že když nám tam dojde voda, budem se s ní muset odněkud tahat, voda tam zavedená není.

 6. :-))) Co by jsme s tím dělali? Teda doufám, že i my něco vypěstujem. Možná….možná ti sežerem ta první, protože je budeš mít pravděpodobně o hodně dřív než my;-) I když…pokud zase budou hlásit mrazíky do konce května, tak jak je tam dáš, ha?? Bez skleníku, ha?!?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *