19. únor 2020

Dnešním dnem vyhlašuji na svých stránkách krátké jarní prázdniny. Hlásím toto moje rozhodnutí z důvodu, že pokud se zde nebude nic dít, Konvalinka dá po mně jisto jistě vyhlásit pátrání. Důvodem je svatba mé dcery, kterou si hodlám naplno užít a vzhledem k tomu, že ženich je Slovák, očekávám bujaré veselí, pro mne ovšem se šálkem zeleného čaje.

Na posvatební snídani je vyhlášen zajímavý dress code – tričko se svým idolem. Velice se omlouvám své celoživotní lásce Freddimu Mercurymu, že jsem si místo něho dala na tričko moji oblíbenou odrůdu rajčete Buffalosteak.

Odjíždím do hlavního města a nashle příští týden.

 

8 thoughts on “19. únor 2020”

 1. Si piš! I když nenapíšu, tak tě sleduju pečlivě :-))))
  Aha, tak už asi nestihnu popřát novomanželům hodně štěstí a ať si to všichni užijete do sytosti 🙂 Netušila jsem, že svatba je UŽ! Já myslela někdy, někdy v budoucnosti, že je v plánu, tohle je fofr! 🙂 No chápu 😉
  Jinak jsem chtěla napsat, že papriky jsem vysela minulé úterý a většina už vyčuhnula, jen stará semena Amy čučí, čučí i nová PCR a tvoje Jani, ta velká červená-zatím jen jedno semínko. Mě by stačilo, ale slíbila jsem i mamce, protože ona vysela pře třemi týdny taky stará semena a neleze jí nějak nic.

 2. Na papriky je potřeba nespěchat, některé vykouknou do týdne, u některých to trvá i tři neděle. Tu moji velikou červenou ,čili odrůdu Partner vysej znova, čerstvá semena by vyklíčit měla, ta paprika rozhodně stojí za to. Já mám letos totálně přepaprikováno.

 3. Papriky potřebují při klíčení až nechutně mnoho tepla. Kdysi jsem je málem uvařila, když jsem misku s výsevem zapomněla na sušičce a jim se se to kupodivu tak líbilo, že vyklíčily jako blesk a to dokonce úplně všechny. Já jsem letos měla už jen poslední dvě semínka odrůd Partner a Aries a jsem moc spokojená, že vylezly všechny rostlinky a to docela ochotně, ovšem už dvakrát jsem vysévala obyčejný Hamík a mám jen jednu smutnou rostlinku.

  1. Jani, Hamíky ti klidně dám, vylezli pěkně a hned. A nechutné teplo to má, fakt to leze dobře. Proto v ložnici už léta nespávám 😉 protože já bych v tom horku asi zdechnula. V pokoji mám vystrčené nohy zpod duchny většinu noci a tuto zimu asi bez dvou dnů kdy víc mrznulo – taky otevřenou ventilačku. I tak tam mám pořád asi 18-19st. Jen některá semínka jsou snad 5 let stará a některá jsem třeba přisypala víc. Uvidíme. Jsou v té ložnici na parapetu nad radiátorem a pokud svítí sluníčko, svítí od rána na ně – je to na jih.

 4. Jani ,mladí majú super dvojkový dátum na svatbu, dúfam, že vyberali zámerne, aj dcéra dnes česala ráno nevesty.
  Mladomanželom prajem:
  Všetko šťastie, spokojnosť a lásku,
  aké len manželstvo môže dať.

  1. Aha, fakt, já se na datum vůbec nekoukám, už tento týden jsem myslela, že je konec února 😉 :-))))
   A vylezly další papriky 🙂

 5. Mladí nehledali ani tak termín, jako místo konání svatby. Původní termín byl někdy v dubnu, ale nikde nebylo dost reprezentativní místo, až našli ten správný zámek a tam bylo volno jen 20. 2.

  No vidíš, ty papriky nakonec vylezou všechny, nebo alespoň většina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *