18. únor 2020

V tuhle chvíli právě velmi intenzívně přemýšlím, u toho není třeba moc dýchat, jakým způsobem vysadím svá raná rajčata do skleníku. Termín se rychle přibližuje, rostlinky krásně rostou a půda ve skleníku je ještě studená. Moje myšlenky budu demonstrovat na svých paprikách, které vysadím do volné půdy ve skleníku až v době, kdy bude už doufám zahřátá.

Jedna z možností je taková, že zeminu namíchám do koleček a ty pak postavím na sluníčko. Jenže tím oboje kolečka obsadím a nebude je možné na nic dalšího využívat. Můžu připravenou zeminu nacpat do nějakých bedniček, taky jedna z možností. Rozhodně rostliny rajčat nebudu sázet přímo do země. Mám nachystané kyblíky s uříznutým dnem, které částečně zahrabu, nebo se mi líbí použití ustřižených plastových pytlů od kočičích granulí. Možná se mi ty pytle dokonce líbí více. Naplním je už dopředu zeminou a nechám prohřát přímo ve skleníku. To bude asi to pravé ořechové.

Z vysetých šesti semínek odrůd Kumato  a Brown Marmande vyklíčila všechna Kumata a jen tři Marmande, ale právě na semínka Marmande jsem asi příliš spěchala a nenechala je dokonale vykvasit. Já si nechám od každého jen jednu rostlinu, na ostatní kousky už se stojí fronta.

Ještě stále neumím zmenšit obrázek.

Těch předokenních skleníčků mám málo, rozhodně přikoupím, rostliny jsou v nich velmi spokojené, hlavně nyní, kdy jsou celý den venku na parapetu a chytají maximum sluníčka.

1 thought on “18. únor 2020”

  1. Tie plastové vrecia (obyčajne od 20 l zeminy) používam roky na priesady rajčín, v skleníku sa rýchle prehrejú, v prípade hroziacich väčších mrazov sa dajú presťahovať a pri vysádzaní na záhon ich jednoducho odstrihnem (dno alebo celé vrece) a vysadím do väčšej nádoby bez dna alebo do jamy na záhony .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.