17. únor 2020

Na zahradě začíná přebírat režii jaro. Toto roční období mám moc ráda, i když je někdy docela hektické. V tuto chvíli se ovšem nejsem schopná radovat ani z velkého množství kvetoucích sněženek, které pravidelně každým rokem zaplní většinu plochy naší zahrady, rostou všude. Vrátila se mi moje nedávno nově nabytá schopnost neudýchat ani tři kroky, natož nějaký ten schod. Ten šílený hnusný včerejší vítr se tak dlouho snažil poničit moje dveře do skleníku, až se mu to povedlo, a to byly zapřeny dvěma velikými kameny. Nepomohlo to.

Manžel mi přeinstaloval počítač. Ta moje dinosauří verze prý byla už neúnosná. Sakra, mně by taky vadilo, kdyby si místo mně chlapi každou chvíli vybrali nějaký novější model. Zatím si tedy nemusím stěžovat, ale nějaký ten facelift je potřeba občas provést. Od rána mně už vytočilo tolik věcí, že fakt, že nejsem schopná přijít na to, jak zmenšit obrázek, je tak jen drobnou třešničkou na dortu. Prásknu sem tedy gigantický obrázek, který mi sežere spoustu volné kapacity, a třeba ho někdy zmenšit zvládnu. Blbá nová verze !

Rozhodla jsem se, že do konce února vyseji alespoň polovinu plánovaných odrůd rajčat. Kolem 15. března bych to pak všechno nezvládla. Dozvěděla jsem se totiž informaci, jak zabránit předčasnému vytahování přísady a nebo mírně přibrzdit růst rostlinek v případě, že by bylo nevhodné počasí a výsadbu by bylo potřeba posunout. Pokud mně v nejbližší době přejde vztek, tak o tom něco napíši.

4 thoughts on “17. únor 2020”

 1. Dúfam, Jani, že o tom nezabudneš napísať, to by ma tiež zaujímalo. Ja zatiaľ využívam iba umiestnenie v chlade a obmedzenú zálievku, ale koncom marca a v apríli budeuž sez deň na oknách príliš teplo. Aj ja nejaké vysejem už koncom februára, potom postupne v polovici marca , začiatkom apríla v polovici apríla. Vypotila som zoznam pre tohoročnú sezónu:
  Cherry
  Gardenberry F1, Green doctors,
  Minikumato, Madera F1, Moskato DatteroF1, Santa OrangeF1, SantorangeF1, SungrapeF1
  ,Tutti Frutti F1,Zanzibar F1
  Koktejlová veľkosť
  Evans Purplle Pear, GreenTiger, Lucky Tiger, Primabella F1, Tiger Zebra,
  Slicers
  Black Prince , Brown Sugar ,Kakao F1, Kumato, , SacherF1, Štart F1, Stupické skoré poľné, Talvez F1 , Brown Sugar
  Steaks and Hearts
  Alice, Black Elephant , Brad´s Black Hearth , Burgess Stuffing,
  Captain Lucky, Cherokee Purple Heart, Crushed Heart
  Eva´s Amish stripe, EM champion, Everett’s rusty Oxheart
  Flame, Fresa, First Mate,
  Girl, Girlś Weird Thinks, Humongous Mong
  Iraqi Heart, Japanesse Truffle, King Kong, La Carotina, Lithium Sunset, Lucid Gem,
  Malakhitovaja skatulka, Monkey Ass, Mrs.Schlaubach Fam. Strawberry,
  Not Purple Strawberry,
  Orange Jazz, Orange russian 117, Pantano romanesco, Pera D´Abruzzo, Pinapple zebra, Rebel Starfighter Prime,
  Rosado Zapatan, Rosalina Rosa F1, Reisetomate, Sleeping Giant
  Teton de Venus, Tsar Truffle

  Oválne a Paprikové
  Auria-Zabava , Black Emperor, Black Icicle, Candy Sweet Icicle, Konigsberg, Opalka , Purple Smaragd , Rugby F1, Sweet Casaday .

  Dwarf
  Mongolskiy Karlik, Dwarf Coppenhead, Pink Passion, Purple Heart, Sleeping Lady, Russian Swirl , Window dwarf
  Determinantné
  Cyril´s Choice, Forest Fire, Heart breakers vitaF1, Maglia Rosa, Prekos F1, Ryia F1, Sarayev Samb., Siletz, Sophies´Choice,

  Indigo
  Cascade Vilage Blue , Clackamas Blue Berry, Blaue Zimmertomate,

 2. Ty jsi přikoupila kus pozemku?
  Seznam je to zajímavý a hlavně diametrálně odlišný od toho mého, i když na něčem se shodnem. Bude co porovnávat a ochutnávat.

 3. Ešte som v determinantných zabudla dopísať už kvitnúcu Early Tanana. Počítam ale , že väčšina skorých determinantných ukončí plodnosť v polovici sezóny. Napr. prvé plody u Sophie´s Choice majú už v priemere 5 cm a začínajú sa lesknúť . Spolu má zasadnutých okolo 20 plodov rôznej veľkosti , kvitne a nasádza ešte puky na bočných výhonoch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *