16. únor 2020

Včera bylo nádherné jarní počasí a tak jsem oba okenní skleníčky vyvenčila. Postavila jsem je na parapet jižního okna a rostlinky, většinou papriky, vypadaly spokojeně. Veliký skleník je ještě díky nízko postavenému slunci brzy odpoledne ve stínu jehličnatých stromů. Mongolský Karlik, který už bydlí ve skleníku přibližně 14 dnů, normálně vegetuje, v noci je mu asi trochu zima.

Nízko postavené slunce ovšem nebrání jahodám, aby se začaly budit a tvořit nové lístky. Nechala jsem si spoustu sazenic odrůdy Renesance a Malwina, ale nemám je kam nasadit. V mé upravené proložce od vajíček už se ukazují mrňavé rostlinky košťálovin, zatím vede zelí před květákem. Plánuji už hodně malé sazenice nasadit na záhon do ustřižených PET lahví a zakrýt několika vrstvami netkané textíie, opět jeden z mých letošních experimentů. Věřím že bude úspěšný.

Jeli jsme přes Hradiště a podle těch neuvěřitelných policejních manévrů, které hodně komplikovaly dopravu, mi došlo, že na Slovácku musí hrát můj Baníček ! No a my jsme vyhráli ! Super, paráda, bomba, pecka, senzace ! Vyhrabu někde baníkovskou šálu a půjdu si zamachrovat na kulečník. Dokonce vyhrála moje rodná Karviná nad Zlínem. Velká gratulace! Tak jsme to té Jižní Moravě pěkně nandali. Já su tak spokojená!

4 thoughts on “16. únor 2020”

  1. :-):-):-) Gratuluju fando;-) V biatlonu to žádná sláva nebyla, tak alespoň ty jsi měla radost.
    Mongolovi zima nebude :-)))) Ty to tam máš více kryté(sice jsem viděla vrbu bez hlavy;-) ) aůe i tak, jestli bude co týden vichr nevím, jak ti vyjdou pokusy s textilkou.Nám se po Sabine ,,odkopaly“ jahody;-) Koupila jsem si v Lidlu(Tom právě koupil) minipařeniště, alespoň na pár salátů, ředkvičku…) ať nemusím pořád čekat, jestli mi někdo dá 😉 Teda jestli tam něco vypěstuju…toť otázka 🙂 Řešila jsem ho každé jaro, jak ho nějak vyrobit a teď měli akci, tak jsem se nakrknula a prostě koupila.A za druhé musím vymyslet pořádné a to fakt pořádné ukotvení, abych ho nehledala u vás, na dolním konci. Naštěstí v tom zadu, díky topolům a křovinám, není ten vichr až takový.

  2. Vrba byla po vzájemné dohodě pokácena, sice docela amatérsky, ale padla tam, kam měla. Bude více místa a světla, ale byla krásná, zasadím novou.
    Minipařeniště je fajn, taky mám kdesi nějaké uložené ještě z doby pěstování kaktusů, ale je betelné, kovové a těžké, to mi vítr neunese, mohla bych ho už dokonce instalovat, kouknu na to.

  3. Jani, dúfam, že na mňa myslíš s pár sadeničkami stálerodiacich jahôd, čo som si minulý rok u teba zahovorila. Tvoj miniskleníček vyzerá super, ja som včera tiež vyvetrala vo dvore asi na 3 hoďky všetky moje rajčiny.

  4. Taky jsem ještě nedávno tak „blbla“ a stěhovala rajčata na sluníčko a zpět, ale už musím šetřit síly, takže v té letošní sezóně se hodlám chovat co možná nejúsporněji. Čeká mně spousta práce. Ráda se přijedu Tvojí ranou úrodou pokochat.
    S těma jahodama to bohužel nevidím moc optimisticky, jejich pěstování v kyblíkách mně brzy přestalo bavit a to díky neustálé potřebě zalévat. Nechala jsem rostliny přeschnout, spousta uschla a ty, co přežily, tak vůbec neměly snahu odnožovat. Snad zachráním od každé odrůdy alespoň jeden slušný kousek a namnožím pro další snad úspěšnější pokusy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *