7. leden 2020

Stále žiju v minulém roce, pokaždé musím u nového příspěvku měnit datum. Takže pokud bude v záhlaví starý rok, berte to s rezervou.

Moje nová zahradnická sezóna začíná nabírat to správné tempo. Dnes jsem zjistila, že rajčátka , která mi věnovala Eva, úspěšně prokořenila květináček, jsou totálně suchá a je potřeba je co nejdříve přesadit. Vybrala jsem květináče vysoké, ať jim nějakou dobu vydrží. Nejprve jsem je vystresovala zasazením do ledové zeminy, kterou mám venku, načež jsem je zalila hodně teplou vodou. Ať si zvykají, být rajčetem v mé láskyplné péči není někdy jednoduché. Naprostou samozřejmostí je záměna jmenovek, takže vůbec netuším, které z nich je Early Tanana a které Forest Fire, snad pak Eva poradí, i když momentálně mlčí jako hrobka. Rostlinky jsou na můj vkus světle zelené, ale za to může nepoměr mezi množstvím tepla a světla, netradičně se u nás hodně topí. Obě rostlinky už nasazují na květ. Šoupnu je do studené ložnice.

Zahradnická organizace v Hodoníně mně požádala, zda bych pro ně pracovala jako lektor a připravila nějaké přednášky. Dala jsem jim odkaz na své stránky, tak doufám, že si pánové důchodci přečtou jen ty vhodné příspěvky. Budu se těšit.

Citrusům se v nově zaskleném zimovišti moc líbí, mají mnohem více světla. Kočky se labužnicky vyhřívají na sluníčku a kdybych nemusela do práce, přidala bych se k nim.

 

4 thoughts on “7. leden 2020”

  1. Jani, dodnes som mala na návšteve 2 týždne našich z Manchestru, vytešovala som sa, ale dalo mi to riadne zabrať vyvárať stále všetkým , venovať sa vnučkám , našim štvornohým miláčkom i početným návštevám. Rajčiny som riadne zanedbala, od zajtra začínam prisvetľovať grow led, aby sa nevyťahovali. Tie 2 druhy rajčín, čo som ti venovala, mám tiež po prvý raz, takže podľa tvojej foto ti to neviem povedať, až podľa plodov potom porovnáme- obe sú determinantné.

  2. Je dobré vědět, že ta rajčata jsou determinantní, ať zbytečně neodstraňuji zálistky, ale mně by to nenapadlo, mají vyloženě indeterminantní příznaky, no uvidíme.

  3. Dnes by bylo rajčatům skvěle ve skleníku, sluníčko ho nádherně vyhřálo, jenže nelze spoléhat na to, že by mi je večer někdo uklidil a já se vracím z odpolední docela pozdě. Škoda. Jestli bude zítra slunečno, tak je tam šoupnu, mám volný den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *