4. leden 2020

Vzala jsem dnes ranní směnu, už je to pátý pracovní víkend v řadě, ale holky byly nešťastné, že mají málo pokladních. Jsem prostě moc hodná. Tak si zasloužím nějakou radost.

Čím více sleduji debaty kolem nejvhodnějšího termínu výsevu rajčat, tak se začínám přiklánět k osvědčenému datu 15. března. V tomto období já už mívám dávno rajčata veliká a nachystaná na vysazení. Moje kamarádka z Ruska velmi pečlivě testovala rostliny z různých výsevů a jednoznačně potvrdila, že rostliny vyseté 15. března byly nejproduktivnější, nejzdravější a nejspokojenější. Mají totiž ideální podmínky. Nemá cenu spěchat, mě se loňská velmi brzká výsadba ven vůbec neosvědčila, díky velmi studenému květnu rostliny trpěly a na úrodě to bylo poznat.

Jenže já jsem hodně netrpělivá a rozhodla jsem se, že dnes vyseji prvních pět odrůd, které pak umístím do připravené a doufám vyhřáté půdy ve skleníku a to kvůli velmi rané sklizni , klidně jim přitopím. Rostliny odplodí brzy a nebudou se trápit letními vedry, jejich místo zaujmou papriky. Vybrala jsem ruské odrůdy odolné chladu, které se loni právě v chladném období osvědčily a to La Donna a Favourite Holiday, rostou determinantně. Další odrůdou bude kulatý červený, bohatě plodící opět ruský Islet a přidám dvě rostliny cherri, ještě nevím jaké, ale asi opět půjdu do Ruska. Objednala jsem si nějaké jiffy, tak semínka umístím do nich.

 

1 thought on “4. leden 2020”

  1. Jano z Radějova 🙂 viděla jste včera 3 minuty z Radějova v regionech? Do Radějova jsme jezdili často na výžlet se psy, dělali jsme si tam okruhy, někdy až do Zlatnické doliny. Bohužel teď už by to pes nedal.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *