4. leden 2020

Vzala jsem dnes ranní směnu, už je to pátý pracovní víkend v řadě, ale holky byly nešťastné, že mají málo pokladních. Jsem prostě moc hodná. Tak si zasloužím nějakou radost.

Čím více sleduji debaty kolem nejvhodnějšího termínu výsevu rajčat, tak se začínám přiklánět k osvědčenému datu 15. března. V tomto období já už mívám dávno rajčata veliká a nachystaná na vysazení. Moje kamarádka z Ruska velmi pečlivě testovala rostliny z různých výsevů a jednoznačně potvrdila, že rostliny vyseté 15. března byly nejproduktivnější, nejzdravější a nejspokojenější. Mají totiž ideální podmínky. Nemá cenu spěchat, mě se loňská velmi brzká výsadba ven vůbec neosvědčila, díky velmi studenému květnu rostliny trpěly a na úrodě to bylo poznat.

Jenže já jsem hodně netrpělivá a rozhodla jsem se, že dnes vyseji prvních pět odrůd, které pak umístím do připravené a doufám vyhřáté půdy ve skleníku a to kvůli velmi rané sklizni , klidně jim přitopím. Rostliny odplodí brzy a nebudou se trápit letními vedry, jejich místo zaujmou papriky. Vybrala jsem ruské odrůdy odolné chladu, které se loni právě v chladném období osvědčily a to La Donna a Favourite Holiday, rostou determinantně. Další odrůdou bude kulatý červený, bohatě plodící opět ruský Islet a přidám dvě rostliny cherri, ještě nevím jaké, ale asi opět půjdu do Ruska. Objednala jsem si nějaké jiffy, tak semínka umístím do nich.

 

1 thought on “4. leden 2020”

  1. Jano z Radějova 🙂 viděla jste včera 3 minuty z Radějova v regionech? Do Radějova jsme jezdili často na výžlet se psy, dělali jsme si tam okruhy, někdy až do Zlatnické doliny. Bohužel teď už by to pes nedal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.