26. leden 2020

Včera jsem bohužel musela jít do práce, prý by mi chyběly hodiny. Tato situace mně tak „vyděsila“, že jsem poslušně naklusala za pokladnu, i když zbytek příbuzenstva si významně ťuká na čelo. Zvolila jsem úplně poslední, téměř nepoužívanou kasu číslo 14. Stejně si mně našli. Zákazníci s chápajícím úsměvem – “ Vy jste se nám tady dnes nějak zašila“- jo zašila, potřebuju si zdřímnout.

Okamžitě po příchodu do práce se ke mně přiřítila kolegyně ze zeleniny a s radostí mi oznámila, že jsme dostali ta tmavá rajčata, při jejichž koupi jsem loni tak vrněla blahem. Neměla holka pravdu, jsou to rajčata úplně jiná a na obalu je napsáno Chocmato s upřesněním The Brown Marmande. Jsou nádherná, vypadají mnohem lépe, než loňská Primora. Ještě jsem neochutnala, je noc, ale semena určitě vyberu, pro jistotu jsem koupila dvě balení. Mírná dávka endorfinů, kterou mozek přikázal napumpovat do mého unaveného těla právě díky této podařené koupi, lehce zmírnila moje totální vyčerpání.

Hurá, Kvitová vyhrála, gratuluji a jdu pokračovat ve spánku.

12 thoughts on “26. leden 2020”

 1. Jsem se chtěla dívat 🙁 Tak hlavně, že vyhrála i bez mojí podpor! 🙂 Já jsem takový spáč, že není moc šance, že bych to viděla, i když chci, nedokážu se tak rozebrat, abych v minutě zase neusnula 🙁 Někdy, vyjímečně, pokud jsou nějaké velké problémy…no o ty zase nikdo nestojí, radši budu spokojeně chrnět 😉

 2. Ahoj,
  k otrnutí jsem byla donucená okolnostmi, Albert je bez mé přítomnosti nekompletní a tržby nedosahují té správné hodnoty.
  Jsem přesvědčená, že mi to můj organismus neodpustí a tak začínám uvažovat o nějakých drobných úplatcích, včera jsem si kupříkladu koupila jelito. Krev a kroupy!

  Moji máti rychlá skutečně odvezla a to s oboustranným zápalem plic, tipuju, že jsme na tom byly obě stejně, ale já jsem o fous mladší a mírně trénovanější. Pořád dýchám tak na 30% a včera bych bez balíčku hašlerek nepromluvila ani slovo. Chystám se do Tater, moje plíce potřebují řídký vzduch.

 3. Mamka byla v Číně? 😉 Promiň, neodpustím si trochu černého humoru. Ale u starší osoby, což mamka už jistě je, je to horší. Předpokládám, že to má od někoho chycené, jako to před pár lety řádilo ve Velké, i tchyně měla (od té doby o tom mluví 😉 ) a vím, že hodně lidí.
  Tenis – mamka mi referovala, ale zase: já se dívat, tak jistě prohraje, takže to ode mě byla oběť pro nás pro všechny fandy 😉

 4. V Číně jsme nebyly, ale příznaky jsou až děsivě stejné. Pandemie jsou na světě běžné (mor), aby se zredukoval počet lidí, ti kteří přežijí jsou jen ti nejsilnější a mají tím pádem obrovsky posílenou imunitu. Virus se rozhodl, že Číňanů už je moc a zasáhl, jen se dobře neinformoval o globalizaci. Navíc je mrcha chytrý a mutuje o sto šest. Je potřeba se zásobit přírodními antivirotiky, jdu koupit Echinaceu.

 5. Kasu číslo 14? To je hodně velký Albert ….

  Tmavě hnědá až černá rajčata už nechci, ani jedno z nich mi nechutnalo, tudíž si nepamatuji ani jména odrůd, jen vím, že této barevnosti se napříště vyhnu. A zítra – zima nezima – jdeme vykopat křen, ty vírusy se jaksi blíží 🙁 chjo…

 6. Tmavě hnědá až černá rajčata považuji za vůbec nejchutnější a to s výjimkou odrůd cherry, tam je to hodně slabé. Takový Black Krim nebo Black Prince jsou dokonalé lahůdky a Cherokee Purple je špička. Ale každý máme rádi něco jiného, takže jste v létě zvaná na ochutnávku a jsem si naprosto jistá, že svůj názor alespoň mírně pozměníte.

  Jo jo, Albert je to obrovský. V ledničce máme pomazánku s křenem.

 7. Mne dcéra včera priniesla Primoru z Lídla vyzerá presne takisto ako Brown Marmande, mám podozrenie že je to to isté, nikde na nete som takúto odrodu nenašla, dosť často takýto tvar označujú ako typ Marmande, našla som iba španielsku Adoru, „sestru“ Primory, máš možnosť porovnať ? celkom by mato zaujímalo ako sú na tom chuťovo.

 8. Já jsem na netu odrůdu Brown Marmande našla, úvodní obrázek je právě z netu. Primoru v současné době doma nemám, ale byla mnohem menší, chutnala však lépe. No uvidíme, vysejeme, vypěstujeme a porovnáme, spousta odrůd rajčat je si velmi podobná a některé vypadají naprosto totožně.

 9. Brown Marmande je vlastne odroda ELCOULANT http://www.filosem.es/en/variedad.php?familia_en_id=1&tipo_en_id=33&varie_en_id=41 , a Sweet Marmande ( od http://verdita.es/en/catalogo)/ , ktorej obrázok máš z : https://www.tradgardstrollet.se/2019/02/22/tomaten-sweet-marmande/ je vlastne názov Adory- sesterský druh Primory- Španieli v Almerii a EU dobre zahmlievajú, dávajú rôzne názvy jednej sorte, podobne ako u nás a vás pestované cherry Nelinka, Medulienka a pod….

 10. No prosím! Ale mě je jedno, jak se tohle rajče jmenuje, je krásné a třeba bude dobře chutnat, když je to vlastně stejné jako Primora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *