23. leden 2020

Moje první průzkumná parta rajčátek, která mají rezervovaný pobyt ve skleníku je kompletní a můj tomato-absťák jakž takž uspokojen. Koukala jsem do svého deníku a každým rokem mám už v lednu vyseto 90% odrůd. No, nastává pro mně nová doba, nikam se nepohrnu, v ničem. Vše má svoji ideální dobu, krabici se semeny zavřu do trezoru a otevření nastavím na březen. Musím ovšem ze svého dosahu odstranit sekyru a krumpáč. Závislost je závislost.

Klíčivost semen nebyla zrovna omračující jen 70%, vysela jsem po dvou semenech a jedna rostlinka od druhu mi bohatě stačí. Velkou radost mám z toho, že z jednoho semínka bio odrůdy Bolstar Baloe vzešel nádherný kousek. Nevzrušuje mně ani tak fakt, že byl na sáčku nápis bio, ale rajčátka to mají být nádherná, těším se. Další dvě vylosované cherry odrůdy jsou Elf a Sweet Fountain. Sestava je tedy až na jednu výjimku kompletně ruská. Je blbé, že kvůli nemoci a totálnímu vyčerpání organismu nemůžu pokračovat v přípravě půdy ve skleníku, ani tak vzácný sníh jsem si tam nemohla naházet. Jestli já si nakonec na takové práce nezaplatím brigádníka.

5 thoughts on “23. leden 2020”

  1. Je tak nádherné počasí, že jsem se rozhodla posílit tělo i duši dávkou vitamínu D. Vytáhla jsem z garáže staré křeslo na vyhození a než jsem donesla foťák , bylo samozřejmě obsazeno. Sedla jsem si a v okamžiku jsem měla všechny kočky na klíně, krásně hřejou a spokojeností předou. Dokonalá vesnická harmonie. Křeslo vyhodit rozhodně nedovolím.

    1. Doufám, že jsi si jednoho kočičáka 😉 dala i na bedra, aby jsi neskončila se zánětem močáku 🙁 Ač bylo krásně, zase na nějaké vysedávání to nebylo. Viktora jsem ale taky nějakou dobu nechala poskakovat před barákem, děsně ho bavilo chytat mouchy a špárat po pergole.

  2. Dala jsem si na křeslo vyhřátou deku, na dlouhé vysedávání to nebylo, ale bylo to fajn. Kočky si křeslo zabraly na celý den.
    A Viktor je kdo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.