21. leden 2020

Tak nám dnes docela přituhlo, teploměr ukazuje brzy ráno  -4°C, měla jsem obavy, že mráz bude mnohem větší, ještě stále nemám zazimované kontejnerové tomely, zatím nebylo potřeba. Byla bych vděčná za slunečný den, uvidíme. Já stejně většinu dne prospím, mám zrovna naladěno australské časové pásmo a v noci koukám na tenis.

Úspěšně pokračuji ve tvarování papriky Prokop, přesadila jsem ji do textilního květináče o objemu jednoho galonu, džíny už prokořenila a je nádherná.Pečlivě odstraňuji všechny zálistky až po první rozvětvení a ve chvíli, kdy bude mít bohatý listový aparát, tak odstraním taky listy. V prvních dvou „patrech“ už jsem vylámala květy a budu tak pokračovat až do pátého. Květů má rostlina nasazeno spoustu, dvakrát byla přihnojena fermentovaným „čajem“. Zatím jde vše podle mých představ a pokud občas zasvítí sluníčko budeme obě spokojené.

Příčinou neklíčení paprik v jiffech bylo sucho, i když mě tedy připadaly mokré dostatečně. Po intenzívním prolití vyskočily papriky okamžitě následující den. Přelití tablet jílem má patrně svoje opodstatnění, ale já to dělat nebudu. V této chvíli mi na parapetu roste 11 odrůd papriky a mám v plánu ještě doplnit minimálně 7. Co půjde, nacpu do skleníku a mám pro ně překvapení, ale musím koupit láhev vodky.

4 thoughts on “21. leden 2020”

  1. Moc děkuji za spoluúčast, aby mi bylo o něco lépe, musela jsem využít všechny své „čarodějnické“ schopnosti, s naším zdravotnictvím se po několika chybných diagnózách zrovna nekamarádím. Ale virus je to mrcha sakra zarputilý, obávám se, že se bohužel s takovými parchanty budeme setkávat častěji.

  2. To překvapení s vodkou pro papriky…sama jsem zvědavá 🙂 Jako… že se společně ožerete, bude mejdan? 😉 🙂
    Ačkoliv na CT24 v předpovědi ráno u nás zataženo…už tehdy svítilo sluníčko a pořád svítí. Nijak mě to nepřekvapuje, sem se z Prahy nedohlédne.
    Aby ti to Jani nebylo líto, já si včera uvařila hrachovou kaši z uzeným(zbylo z turnaje) a jelikož jsem na ni měla chuť už pár týdnů, sežrala jsem to s chutí a zle mi bylo jak psovi, na WC jsem byla snad 10x 🙁

  3. Nádherný slunečný zimní den, ten se fakt poved. Já už jsem dnes musela opustit bezpečí domova a usednout na zubařské křeslo, virus nevirus, objednací lhůty jsou hodně dlouhé a mě se do stoličky po vypadnuté plombě vešla půlka oběda, tedy toho mého nikoli tvé hromady hrachu s uzeným.

    V horkém létě ve skleníku může být nedostatek CO2 a rostlinstvo pak nemá dostatek materiálu pro fotosyntézu a dá se tomu kupodivu pomoci postřikem ethylalkoholem, samozřejmě v patřičné koncentraci. Tak si spolu s paprikama vybereme něco hodně kvalitního.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *