7. prosinec 2019

Jak se ti podařilo přijít na pivo ? Udělal jsem ženě koupel s pěnou. No nekecej, to vážně stačilo? Montážní pěna dělá zázraky!

 

Dnes jsem objednávala textilní květináče pro příští sezónu. Domluvily jsme se s Evou na společné objednávce. Byla jsem s nimi velice spokojená a rostliny si přímo lebedily. Byly patrné rozdíly u rostlin pěstovaných v plastu a v textilu. Především si tento způsob pěstování oblíbily fíkovníky a taky bych chtěla vyzkoušet, jak zareagují citrusy.

Pro rajčata a papriky chystám překvapení. Jsem holka přemýšlivá a je mi líto vyhodit staré rifle, které se ve skříni nějakým záhadným způsobem zmenšují a navíc už jsou de mode. Z nohavic udělám malé textilní květináče s manžetou, která se dá prakticky odhrnovat podle toho, jak rostlina roste a u rajčat je pak možné přisypávat zeminu a docílit tak bohatšího kořenového aparátu. Dno nebudu vymýšlet žádné, nakoupím vhodné podmisky. Dokonce uvažuji o možnosti, že přísadu i s květináčem zasadím přímo na záhon a ona si pustí kořínky hezky do hloubky. Na konci sezóny pak rifle vyperu a uložím na následující sezónu. Dokonalá recyklace!

2 thoughts on “7. prosinec 2019”

  1. Super nápad, Jani, tiež ešte nejaké nepotrebné rifle sa nájdu a dnu na vystuženie aby sa zemina predsa príliš nevyplavovala do podmisky, možno použiť povedzme časom rozložiteľný kartón od vajec , je ohybný a zadrží odspodu vodu.
    Ešte stále mám pred očami rôznorodé koralové rybičky, korytnačky, dokonca aj veľa druhov parýb vrátane žraloka lagúnového. Vôbec sa mi nechce do predvianočného upratovania a pečenia.

  2. Ahoj,
    dumala jsem spíše nad tím, že jako dno použiju síťku, ve které se prodává cibule nebo brambory, mám s tímto materiálem dobré zkušenosti a mohou jím v pohodě prorůst kořeny. Ještě to vytuním.

    Udělej galerii z fotek a hoď nám sem odkaz, rádi se kouknem.
    Já dnes peču už od pěti ráno a odpoledne mám směnu až do 22 hod. Je fajn, že do okna nakukuje sluníčko, mám pak lepší náladu a veškerou práci zvládám mnohem lépe. Kdy se můžu stavit pro semena? Tedy ne že by to nějak spěchalo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *