31. prosinec 2019

Včera byl docela zajímavý den plný kontrastů. V práci šílený blázinec, obchod vzaly útokem davy lidí a já, poměrně klidný a vyrovnaný člověk jsem měla chuť v polovině směny všem vynadat a opustit pokladnu. Na konci pracovní doby už jsem skoro nemohla únavou  zvednout ruce. Neustále jsem sledovala čas, kdy už bude konec a psychicky jsem to nakonec dala jen proto, že jsem se těšila na odpoledne. Jen odjezd z parkoviště mi trval nekonečně dlouho z důvodu totálního ucpání kruhového objezdu u našeho marketu. Moje nervy ! Prožila jsem velmi příjemný podvečer a všem zúčastněným se omlouvám za poněkud kostrbaté vyjadřování. Těším se na další pokračování.

Zjistila jsem, že takový česnek je velmi užitečná věc. Na moji těžce zkoušenou imunitu je to přímo dokonalý prostředek. Je mnohostranně prospěšný pro obranyschopnost těla před různými virózami a bakteriálními chorobami. Slupky použiji spolu s těmi cibulovými na výluh a postřik proti škůdcům a jako zálivku k doplnění potřebných mikroelementů pro přísadu paprik a rajčat. Už letos jsem při výsadbě rajčat na záhon přidávala do jamek kromě jiného právě slupky z cibule a česneku a to jako prevenci proti kořenové hnilobě a nejrůznějším škůdcům.

Vítám mezi svými čtenáři Janu z Radějova, kterou mi sem přihráli z kiwifora, a těším se, že doplní a oživí náš diskutující babinec. Už se těším, že se všechny sejdeme na pokec pod naším obrovským ořechem. Pánové prominou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *