29. prosinec 2019

Předpověď počasí a nebezpečně vyhlížející vyjasňování oblohy mně přinutilo jednat a přestěhovat citrusy do zimoviště. Bolavá žebra sice protestovala, ale nebylo zbytí. Ve skleníku zbyly fíkovníky, jahody a binec. Na nic víc už ale dnes nemám energii. Citrusy jsou hodně suché a tak ohrěju dešťovou vodu a musím je zalít.

Už jsem psala, že záhony zásadně neryji. Našel se ale tvor, který s tím nesouhlasí a poryl je za mně. Celý rajčatový záhon je samý krtinec, jeden vedle druhého. Nevadí mi to, ale ten nenažraný krtek mi vyžere všechny žížaly a larvy, které tak nezbytně nutně potřebuji k ideální přípravě půdy na jaro. Pokusím se s kočkama vymyslet na krtka nějakou past.

2 thoughts on “29. prosinec 2019”

  1. Ahoj Jani, no to asi nemusíš, naše Gucci krtky pravidelně nosila, aniž bych tedy já o to stála. My jsme měli krtka vždycky jen v zelenině, nebo jeteli a tam mi nijak nevadil. A ty žížaly jsem mu ráda obětovala za to, že mi tu naši hrůzu kypřil 😉

  2. Víš, co je zvláštní, že ten parchant poryl pouze bohatě namulčované záhony, které jsem s nasazením svého zdraví pravidelně zalévala, a kde se tedy těch žížal vyskytovalo nejvíce. Prostě si udělal hostinu. K sousedům se na vzorně poryté a holé plochy ani nekouk. Dacan!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.