19. prosinec 2019

Včera mi to prostě nedalo a dala jsem přednost hlíně za nehty. Takové nádherné teplé a slunečné počasí vůbec není vhodné k postávání u trouby a patlání krémů na cukroví. Naprosto se mnou souhlasí i některé kvetoucí keře. Do všech vyvýšených záhonů jsem nacpala zeolit a holubí trus, materiálem jsem nešetřila. Jen jsem si zrovna nemohla vzpomenout, do kterých záhonů už jsem dříve přidala ovčí hnůj, tož to budou mít některá rajčata 2 v 1. Vše jsem bohatě namulčovala směsí posečené trávy s listím, to už byly poslední zbytky, víc nemám. Přesadila jsem zbývající  rajčata od Evy, jde o nějaké speciální rané odrůdy, o kterých jsem nikdy neslyšela.

Já, když se zaberu na zahradě do práce a to mi včera stačilo tričko s krátkým rukávem a lehká mikina, zapomínám na okolní svět a taky třeba na skutečnost, že mám v troubě žitný chleba. Naštěstí jsem dostala chuť na pivo a chleba jsem zachránila, je sice malinko křupavější, ale v kombinaci s kvalitním máslem a mými sušenými rajčaty to nemá chybu.

Dnes už do práce bohužel musím.

 

 

2 thoughts on “19. prosinec 2019”

  1. No konečně jsi se mohla přesvědčit, jak jsem skvělá pokladní, tak příště. Jinak bych všem radila, aby se v tomto období kolem našeho krámu moc nenachomýtali, dnes se stala drobná nehoda u Araveru a totálně zablokovala dopravu od Zlína, Brna i Veselí. Nechtěla bych být v tomto kritickém okamžiku účastníkem silničního provozu. Já jsem dnes měla do 16 hod a Hradiště ucpané, mám dobrou náladu a kupodivu mi to nijak nevadilo. Měla jsem alespoň čas něco sníst a pustila jsem si na plné pecky rádio.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *