16. prosinec

Patřím k lidem, kteří už ve čtyři hodiny nanejvýš v pět hodin ráno vyskočí z postele a jsou velmi aktivní. Dnes jsem se s velikou neochotou a rozlámaným tělem hrabala z pelechu po osmé. Včerejšek byl velmi náročný a já musím nutně přehodnotit svůj přístup k práci, jinak se konce roku nedožiju ve zdraví. Dnes mně nečeká nic příjemného, nejprve zubařka a pak šup za pokladnu.

Venku je situace naopak velmi pozitivní, je teplo a svítí sluníčko, takový jako hezký začátek jara. Kéž by ! Resty v pečení cukroví a koledy linoucí se nepřetržitě z repráků v marketu mi myšlenky na jaro trochu kazí. Udělala jsem sobě a sazeničce kozího rohu Prokop radost a přesadila jsem ji, má tu čest být první zkušební rostlinkou v džínovém květináči. Tím pádem ovšem musí opustit předokenní skleníček, ve kterém vládne příjemně kamarádská atmosféra. Uvnitř je při sebemenším slunečním svitu krásně teplo a vlhko. Paprikám se to moc líbí.

Někdy se na povrchu substrátu v kelímkách objeví vlákna nějaké plísně a já jsem vždy pro jistotu povrch půdy posypala jemným popelem. Dnes mám informaci novou a tak do popela přidám mletou skořici, tu plísně prý vůbec nemusí a škůdci živočišní nesnášejí její vůni. Popel i skořice obsahují spoustu užitečných mikroelementů a slouží také jako skvělé hnojivo.

2 thoughts on “16. prosinec”

  1. Ahoj,
    i já se opět přidal k „ranním ptáčatům“ a už od čtyř hodin babózňám po baráku. Psala jsi mi, zda není zbytečné vstávat na dovolené tak brzy. Na Zanzibaru je oproti nám dvouhodinový časový posun a vzhledem k jeho poloze kousek pod rovníkem, je den i noc na polovině. V sedm místního času slunce vyjde, v sedm zapadne, rozednění i stmívání je velmi rychlé. Po rozednění jsme vstávali a šli si zaplavavat do liduprázného moře, v případě odlivu do bazénu. Po osmé hodině na snídani, která trvala asi tak hoďku. V první půlce jsme se věnovali i výletům, hlavně těm po moři, půjčená jsme měli i kola nebo skůtr, druhá už byla jen „hnípající“ a relaxační. Většinu času jsme trávili na pláži a v moři, nějaká ta procházka a večeře. Vyjímkou bylo safari, kdy jsme strávili tři dny na cestě v autě a na trajektu. Cestování po místních komunikacích je opravdový zážitek, chaos dokonalý, pravidla nepsaná.
    Dle slov manželky šlo o nejkrásnější dovolenou v životě a já musím souhlasit, budu dělat vše pro to, aby nebyla poslední. Náš známý si tam staví dům, který by měl sloužit k hostování, a jeho součástí má být i zahrada, takže jsem mu navrhl, že bych mu tam na důchod dělal zahradníka. 😉 Někdo je tam musí naučit pěstovat i rajčata nebo okurky, a ne jen „blbé“ banány nebo kokosy. Mimochodem, tam roste vše samo …

  2. Ahoj,
    vítej zpět v mírném podnebném pásmu. Odpočinutý a zrelaxovaný šup do předvánočního blázince. Tato exotická destinace je určitě fajn, až budeš dělat správce toho domu, tak Tě tam náš babinec dojede navštívit, ale já bych dělala zahradníka mnohem raději v Toskánsku, nemusím moc vysoké teploty, ideál je do třicítky.
    Já svoje úspory investuji do skleníku, včera jsem s kamarádem vymýšlela projekt a bude to „omračující“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *