25. listopad 2019

Neskutečně nádherný listopadový den, bohužel jsem ho většinu proseděla v práci. Nesnáším v tomto období ranní směny. Než přijedu domů, většinou hodně vytočená věčně ucpaným Hradištěm, než nakrmím kočky, než si ukuchtím něco pro sebe, než se převléknu a ještě mnoho dalších než, tak je tma. Naštěstí jsem si dokonale užila moc hezký víkend, který byl letos můj poslední, teď už budu jen nepřetržitě vysedávat v práci a doma stát u trouby, povážlivě se mi nahromadily zakázky na cukroví. Za vydělanou almužnu si koupím kožené pouzdro na moje nádherné tágo a nějaké další textilní květináče.

Bleskově jsem namíchala nějaký výsevní substrát a vysela papriky. Zvolila jsem Allar, Aries a Partner. Použila jsem od každé odrůdy jen dvě semínka, mám jich docela málo a letos jsem z Ruska žádné novinky neobjednala. Mám štěstí, že manžel občas neodolá a koupí si nějaká éčka vydávající se za tuňákovou pomazánku či třenou nivu,  já mám pak vhodné průhledné kelímky i s víčkem, pro výsev ideální. Do víčka udělám několik dírek pro odvod přebytečné vlhkosti. V prostředním kelímku už roste jedna rostlinka kozího rohu Prokop a druhá už se klube. Jde to pomalu, protože ideální teplotu semínka nemají, ale já jsem trpělivá.

Nina, která je doslova zavalená objednávkami  z celého světa na semínka rajčat, mi poslala skvělou zprávu : Your order is complete.“

That’s great, Nina !  I look forward to seeds 🙂

 

2 thoughts on “25. listopad 2019”

  1. Dneska bylo krásně, bez vichru, teplo až moc, takže jo, sedět v práci by se mi nechtělo 😉 Když jsem šla onehdá kolem záhonku, sem si uvědomila, že mám přesazovat komuli, která se nějak ocitla pod borovicí. Byla vysazená moc blízko. Takže jsem ji vykopala a hodila o pár metrů dál. A zjistila jsem, že je úplně suchá 🙁 Dílem proto že je pod borovicí a také proto, že ji vysadili do substrátu, který jakožto víceméně rašelina, je k vyschnutí náchylný. Když jsem komuli vytáhnula, tak se z ní substrát osypal. Nechápu, že ještě žije. Tím pádem mám dost obavy o zbytek zahrady 🙁

  2. Nechce se mi vstávat, nechce se mi cvičit, vůbec se mi nechce do práce, já chci zůstat v posteli bééé.

    Já mám komuli nádhernou a někde jsem ji viděla s růžovými květy, je to možné? takovou bych totiž chtěla.

    No vypadá to na hodně zajímavý den, ve sprše jsem omylem použila manželův sprcháč, takže smrdím, pardon voním jako Hugo Boss, každou ponožku mám jinou, ale to by u pokladny nemělo vadit. Pro jistotu jsem pečlivě kontrolovala, zda jsem si oblékla svoje džíny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *