23. listopad 2019

Šup z oblak na pevnou zem.

Papriková sezóna ještě ve skleníku vesele pokračuje a ruské odrůdy se předvádějí v tom nejlepším světle. Na parapetu už mi vyklíčila první letošní vysetá semínka odrůdy Prokop, jichž si pro veliký úspěch ponechám minimálně tři kousky. O víkendu, pokud bude volná chvilka, mám v plánu vysít papriky další, asi to bude ruské trio Allar, Aries a Partner. Chtěla bych si vypěstovat maximálně kolem sedmi rostlin, které by mi zaplodily už v květnu či červnu. Nejdříve na okně a pak ve skleníku, kde jim klidně přitopím.

Fíkovníkům už ve skleníku žloutnou listy a bohužel dorostenci asi plody ku zralosti nedovedou, ale alespoň se pokusili. Příští rok jim vytvořím tak perfektní podmínky, abych mohla ochutnávat a porovnávat. Už se mi v hlavě rodí geniální nápad, jak na to.

Citroník Lemon Variegata, který mi dva roky totálně zmrznul a já jsem ho musela drasticky ostříhat se na mně naštěstí nenaštval a znovu krásně obrostl, letos si ho pohlídám. Má nádherné pruhované plody.

Velkou část skleníkové plochy nyní zabírají jahody, které mám v plánu na jaře nasadit, ale vůbec zatím netuším kam.

4 thoughts on “23. listopad 2019”

  1. Tak paní Evka už se nám vyvaluje v teple a u nás takový hnusný vichr 🙁 Dobře udělala, že odlétla. Teda ona by možná odlétla i tak :-))) já sem byla odpoledne se psem a neměla jsem k tomu daleko. V lese super, ale dostat se pak tady po té naší vyhnalovské cestě k baráku, byl heroický výkon. Igelitku s čirůvkama mi to málem urvalo i s rukou 😉 Tak snad jí dovča vyjde, jak si jen přála 🙂 Vysévala jsi Jani? Já se přiznám, že krom poklizení domácnosti a zalití kytek v baráku jsem nedělala ani ň 😉

  2. Nedivím se, že jsi s tou Tvoji muší váhou málem odlétla, za takového počasí bys měla nosit v kapse cihlu.
    Já jsem nic nevysévala, zmizla jsem za sestrou na severní Moravu, měli jsme velikou rodinnou sešlost. Je mi z „přežrání“ totálně blbě. Okamžitě nasazuji očistnou hladovku.

    1. Ani nemluv, to jsem měla minulý víkend. Tcháni slavili 75 a mě bylo tak děsně blbě z přežrání, že jsem se z toho týden léčila…Dneska už nám tady po polích lítají dětské zahradní domečky, střechy z kdečeho, kbelíky…tak ty už lítaly včera..

  3. Na severní Moravě bylo krásně teplo, slunečno a nehnul se ani lísteček. V poslední době je tam mnohem tepleji, než u nás a to je sever. Švagr to má vše zaznamenáno, sledování počasí je jeho velký koníček. Měl taky letos úžasnou úrodu meruněk a to na stromcích, které jsem mu kdysi věnovala. Odrůda Pinkcot byla tak obsypaná nádhernými plody, že si vodil domů všechny přátele, aby se pochlubil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *