23. listopad 2019

Šup z oblak na pevnou zem.

Papriková sezóna ještě ve skleníku vesele pokračuje a ruské odrůdy se předvádějí v tom nejlepším světle. Na parapetu už mi vyklíčila první letošní vysetá semínka odrůdy Prokop, jichž si pro veliký úspěch ponechám minimálně tři kousky. O víkendu, pokud bude volná chvilka, mám v plánu vysít papriky další, asi to bude ruské trio Allar, Aries a Partner. Chtěla bych si vypěstovat maximálně kolem sedmi rostlin, které by mi zaplodily už v květnu či červnu. Nejdříve na okně a pak ve skleníku, kde jim klidně přitopím.

Fíkovníkům už ve skleníku žloutnou listy a bohužel dorostenci asi plody ku zralosti nedovedou, ale alespoň se pokusili. Příští rok jim vytvořím tak perfektní podmínky, abych mohla ochutnávat a porovnávat. Už se mi v hlavě rodí geniální nápad, jak na to.

Citroník Lemon Variegata, který mi dva roky totálně zmrznul a já jsem ho musela drasticky ostříhat se na mně naštěstí nenaštval a znovu krásně obrostl, letos si ho pohlídám. Má nádherné pruhované plody.

Velkou část skleníkové plochy nyní zabírají jahody, které mám v plánu na jaře nasadit, ale vůbec zatím netuším kam.

4 thoughts on “23. listopad 2019”

  1. Tak paní Evka už se nám vyvaluje v teple a u nás takový hnusný vichr 🙁 Dobře udělala, že odlétla. Teda ona by možná odlétla i tak :-))) já sem byla odpoledne se psem a neměla jsem k tomu daleko. V lese super, ale dostat se pak tady po té naší vyhnalovské cestě k baráku, byl heroický výkon. Igelitku s čirůvkama mi to málem urvalo i s rukou 😉 Tak snad jí dovča vyjde, jak si jen přála 🙂 Vysévala jsi Jani? Já se přiznám, že krom poklizení domácnosti a zalití kytek v baráku jsem nedělala ani ň 😉

  2. Nedivím se, že jsi s tou Tvoji muší váhou málem odlétla, za takového počasí bys měla nosit v kapse cihlu.
    Já jsem nic nevysévala, zmizla jsem za sestrou na severní Moravu, měli jsme velikou rodinnou sešlost. Je mi z “přežrání” totálně blbě. Okamžitě nasazuji očistnou hladovku.

    1. Ani nemluv, to jsem měla minulý víkend. Tcháni slavili 75 a mě bylo tak děsně blbě z přežrání, že jsem se z toho týden léčila…Dneska už nám tady po polích lítají dětské zahradní domečky, střechy z kdečeho, kbelíky…tak ty už lítaly včera..

  3. Na severní Moravě bylo krásně teplo, slunečno a nehnul se ani lísteček. V poslední době je tam mnohem tepleji, než u nás a to je sever. Švagr to má vše zaznamenáno, sledování počasí je jeho velký koníček. Měl taky letos úžasnou úrodu meruněk a to na stromcích, které jsem mu kdysi věnovala. Odrůda Pinkcot byla tak obsypaná nádhernými plody, že si vodil domů všechny přátele, aby se pochlubil.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *