18. listopad 2019

Mám velikou radost, že jsem se domluvila na spolupráci s firmou SEMO. Paní, se kterou jsem  byla v kontaktu je velmi příjemná osoba se smyslem pro humor, jestli to není tím, že se jmenuje taky Jana.

Obdržela jsem semínka osmi různých odrůd rajčat, která mám za úkol otestovat a jejich hodnocení zveřejnit na instagramu. Varovala jsem je, že jsem na kvalitu rajčat hodně náročná a moje hodnocení bývají docela přísná, ale jdou do tohoto experimentu s odvahou. Nebudu tato rajčata hodnotit sama a jejich sazenice poskytnu dalším pěstitelům, aby byl posudek co nejvíce objektivní. Takže Radko, zlato, nachystej si pro příští sezónu osm jamek pro rajčata navíc a uvidíme, jak se bude produktům firmy SEMO dařit u takové divoženky ve vyhnálkově, snad se dočkáme dokonce nějakých plodů, abychom mohly srovnávat. Možná taky Eva si najde místečko alespoň pro několik rostlin.

Šla jsem do této akce především z toho důvodu, abych mohla s čistým svědomím doporučit začínajícím pěstitelům odrůdy dostupné na stojanech v našich obchodech. Mám ráda výzvy a na tuhle se moc těším. Pokud s Evou uskutečníme náš odvážný plán s pořádáním naší Mezinárodní výstavy rajčat, tak budeme mít zastoupenu i českou firmu. Paráda !

14 thoughts on “18. listopad 2019”

 1. Tak samozřejmě pokud můžu pomoct, tak to udělám, jak víš, s místem problém není 😉 Až teda na tu zodpovědnost! Víš, že já to tedy s péčí o rajčata nepřeháním a obávám se, že hodnocení typu: je po nich 🙂 se Semu moc líbit nebude. Tobě by se zazelenaly i hrable 😉 u mě je to spíše naopak. No jsem sama zvědavá, jak tohle dopadne 😉

 2. Tak se příští rok trochu namotivuješ a s péčí o rajčata to mírně přeženeš. Mám v úmyslu na to občas dohlédnout. Kup dostatek zeleného čaje.

 3. Ne, nejde o novinky, výběr jsem nechala na nich. Já jsem ještě žádnou z těchto odrůd neměla tu čest pěstovat, tak se nechám překvapit. Já přidám do kolekce ještě Datlo, se kterým jsem moc spokojená a ještě jsem o něm nikdy nic nenapsala a tady to hodnocení bude určitě velmi pozitivní.
  Poslali: Rubínek, Oranže, Blumko, Mini, Bibi, Jahodo, Pavlína, Pithagora F1.

 4. Ja som od nich mala z tých iba Bibi a Jahodo, tie sadiť už nebudem, Bibi je veľmi malé, v skleníku mi praskalo.Jahodo malo trocha tvrdšiu šupku ako Gardenberry a o málo menej výraznú chuť. Výnosy som neporovnávala a ostatné som nepestovala. Môžem niečo skúsiť.

 5. Já si myslím, že docela zajímavá by mohla být odrůda Rubínek, je to nízké keříčkové cherry rajče vhodné do nádob a mně se lidi pořád ptají na něco takového. Chtějí něco do květináče na terasu, aby to vypadalo pěkně a slušně chutnalo hlavně dětem. Možná by se mu dařilo i v závěsném květináči. Uvidíme, vyzkoušíme a posoudíme.

  1. To zrejme bude, asi najviac mi vlastne chutnalo od nich iba Datlo, Oranže ani Pavlína vôbec nevyzerajú podľa môjho gusta , stálicami u mňa sú staré dobré StartF1 a Stupické skoré poľné.

 6. Lidský vkus a taky chuť jsou velmi individuální, takže uvidíme. Mě je kupříkladu hodně sympatické Bejbino, které chutná skvěle a bohatě plodí. Taky si myslím, že vývoj jde rychlým tempem kupředu a já moc ráda objevuji věci nové a to se týká taky odrůd rajčat. Mně by asi neuspokojilo mít na zahradě pořád Start a Stupické, taky jsem je pěstovala, jsou fajn, ale já musím pořád zkoušet něco nového.

  1. Myslím, že Datlo jsem před pár lety měla, teď už jen Mandat. U Datla se mi právě zdála tuhší slupka. Stupické jsem měla teď, dva roky po sobě, neurazí-nenadchne 😉 ale stejně jsem ho měla jen proto, že jsem nevěděla jakové ,,normální” rajče zasadit, kdyby bylo k něčemu potřeba větší rajče. Vždycky si to Tom naporučí a pak jí stejně jen Gardenberry 😉 Oranžové a podobně nechci, jsem konzerva 🙂
   Ha, ha, že ohlídám 😉 No jak je libo, já budu ráda, když si kolem toho budeš běhat, klidně i toho čaje nakoupím :-))))

  2. Bejbino som zabudla napísať, to je tiež stálicou, nikdy nesklame- tú trojicu Stupické, Start a Bejbino pestujem stále pre skorú úrodu v skleníku. Z nich von dávam ešte zo dva korene Startiek . Stupické von nedávam už roky, nie že by bolo chuťovo až tak excelentné ( ako väčšina skorých odrôd) – pestujem ho pre jeho prednosti-skorosť a chladuodolnosť a zároveň aj prispôsobivosť môjmu skleníku. Je výhodné ho veľa nevyštipovať a pestovať na viac výhonov. Vo svete je roky ako jediná česká heirloom odroda stále uznávanou, chválenou a pestovanou odrodou. A tiež v Eshopoch stále veľmi žiadanou. Ja tiež každý rok skúšam niečo nové, pre budúcu mám už pokusne vysiatych ďalších nových 8 druhov skorých rajčín, ktoré som ešte nepestovala. Semená Pavlíny mám aj kdesi, ale neskúšala som ju siať, Mandant chutil, ale plody boli dosť malé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *