18. listopad 2019

Mám velikou radost, že jsem se domluvila na spolupráci s firmou SEMO. Paní, se kterou jsem  byla v kontaktu je velmi příjemná osoba se smyslem pro humor, jestli to není tím, že se jmenuje taky Jana.

Obdržela jsem semínka osmi různých odrůd rajčat, která mám za úkol otestovat a jejich hodnocení zveřejnit na instagramu. Varovala jsem je, že jsem na kvalitu rajčat hodně náročná a moje hodnocení bývají docela přísná, ale jdou do tohoto experimentu s odvahou. Nebudu tato rajčata hodnotit sama a jejich sazenice poskytnu dalším pěstitelům, aby byl posudek co nejvíce objektivní. Takže Radko, zlato, nachystej si pro příští sezónu osm jamek pro rajčata navíc a uvidíme, jak se bude produktům firmy SEMO dařit u takové divoženky ve vyhnálkově, snad se dočkáme dokonce nějakých plodů, abychom mohly srovnávat. Možná taky Eva si najde místečko alespoň pro několik rostlin.

Šla jsem do této akce především z toho důvodu, abych mohla s čistým svědomím doporučit začínajícím pěstitelům odrůdy dostupné na stojanech v našich obchodech. Mám ráda výzvy a na tuhle se moc těším. Pokud s Evou uskutečníme náš odvážný plán s pořádáním naší Mezinárodní výstavy rajčat, tak budeme mít zastoupenu i českou firmu. Paráda !

14 thoughts on “18. listopad 2019”

 1. Tak samozřejmě pokud můžu pomoct, tak to udělám, jak víš, s místem problém není 😉 Až teda na tu zodpovědnost! Víš, že já to tedy s péčí o rajčata nepřeháním a obávám se, že hodnocení typu: je po nich 🙂 se Semu moc líbit nebude. Tobě by se zazelenaly i hrable 😉 u mě je to spíše naopak. No jsem sama zvědavá, jak tohle dopadne 😉

 2. Tak se příští rok trochu namotivuješ a s péčí o rajčata to mírně přeženeš. Mám v úmyslu na to občas dohlédnout. Kup dostatek zeleného čaje.

 3. Ne, nejde o novinky, výběr jsem nechala na nich. Já jsem ještě žádnou z těchto odrůd neměla tu čest pěstovat, tak se nechám překvapit. Já přidám do kolekce ještě Datlo, se kterým jsem moc spokojená a ještě jsem o něm nikdy nic nenapsala a tady to hodnocení bude určitě velmi pozitivní.
  Poslali: Rubínek, Oranže, Blumko, Mini, Bibi, Jahodo, Pavlína, Pithagora F1.

 4. Ja som od nich mala z tých iba Bibi a Jahodo, tie sadiť už nebudem, Bibi je veľmi malé, v skleníku mi praskalo.Jahodo malo trocha tvrdšiu šupku ako Gardenberry a o málo menej výraznú chuť. Výnosy som neporovnávala a ostatné som nepestovala. Môžem niečo skúsiť.

 5. Já si myslím, že docela zajímavá by mohla být odrůda Rubínek, je to nízké keříčkové cherry rajče vhodné do nádob a mně se lidi pořád ptají na něco takového. Chtějí něco do květináče na terasu, aby to vypadalo pěkně a slušně chutnalo hlavně dětem. Možná by se mu dařilo i v závěsném květináči. Uvidíme, vyzkoušíme a posoudíme.

  1. To zrejme bude, asi najviac mi vlastne chutnalo od nich iba Datlo, Oranže ani Pavlína vôbec nevyzerajú podľa môjho gusta , stálicami u mňa sú staré dobré StartF1 a Stupické skoré poľné.

 6. Lidský vkus a taky chuť jsou velmi individuální, takže uvidíme. Mě je kupříkladu hodně sympatické Bejbino, které chutná skvěle a bohatě plodí. Taky si myslím, že vývoj jde rychlým tempem kupředu a já moc ráda objevuji věci nové a to se týká taky odrůd rajčat. Mně by asi neuspokojilo mít na zahradě pořád Start a Stupické, taky jsem je pěstovala, jsou fajn, ale já musím pořád zkoušet něco nového.

  1. Myslím, že Datlo jsem před pár lety měla, teď už jen Mandat. U Datla se mi právě zdála tuhší slupka. Stupické jsem měla teď, dva roky po sobě, neurazí-nenadchne 😉 ale stejně jsem ho měla jen proto, že jsem nevěděla jakové ,,normální“ rajče zasadit, kdyby bylo k něčemu potřeba větší rajče. Vždycky si to Tom naporučí a pak jí stejně jen Gardenberry 😉 Oranžové a podobně nechci, jsem konzerva 🙂
   Ha, ha, že ohlídám 😉 No jak je libo, já budu ráda, když si kolem toho budeš běhat, klidně i toho čaje nakoupím :-))))

  2. Bejbino som zabudla napísať, to je tiež stálicou, nikdy nesklame- tú trojicu Stupické, Start a Bejbino pestujem stále pre skorú úrodu v skleníku. Z nich von dávam ešte zo dva korene Startiek . Stupické von nedávam už roky, nie že by bolo chuťovo až tak excelentné ( ako väčšina skorých odrôd) – pestujem ho pre jeho prednosti-skorosť a chladuodolnosť a zároveň aj prispôsobivosť môjmu skleníku. Je výhodné ho veľa nevyštipovať a pestovať na viac výhonov. Vo svete je roky ako jediná česká heirloom odroda stále uznávanou, chválenou a pestovanou odrodou. A tiež v Eshopoch stále veľmi žiadanou. Ja tiež každý rok skúšam niečo nové, pre budúcu mám už pokusne vysiatych ďalších nových 8 druhov skorých rajčín, ktoré som ešte nepestovala. Semená Pavlíny mám aj kdesi, ale neskúšala som ju siať, Mandant chutil, ale plody boli dosť malé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *