12. říjen 2019

Některé plodiny, na nichž mi pramálo záleželo se pochlapily ( to je pitomé sloveso) slušnou úrodou. Kupříkladu Kiwano vypadá velmi zajímavě a ozdobilo by každou zahrádkářskou výstavu. Bohužel mi nechutná a tak je příští rok nebudu pěstovat, škoda, je úplně nenáročné.

Vzala jsem si na zahradu košík, do kterého jsem chtěla uložit nějakou úrodu a než jsem si podala zahradnické nůžky, bylo obsazeno. Mám ještě ve skleníku dozrálé nějaké papriky a chtěla bych vypichnout hlavně odrůdu Fatima. Tato naprosto jednoduchá “ neznačková“ paprika začala plodit jako úplně první a dosud nepřestala. Vegetuje v  plastovém květináči běžné velikosti a po celou dobu je umístěná ve skleníku. Dostalo se jí mimořádné pochvaly před nastoupenou jednotkou citrusů, které si z ní doufám vezmou pro příští sezónu příklad.

Dostala jsem zcela výjimečně chuť na něco smaženého a tak jsem zvolila karbanátky z kapusty. Mám je moc ráda. Nějakou kapustu jsem na zahradě objevila a nevypadala vůbec špatně. Chuť jsem nasměrovala směrem na východ a přidala římský kmín, koriandr a koření garam masala, skvělou chuť dodají nasucho opražené ovesné vločky. Obaleno je v trojobalu a místo strouhanky jsou drcené cornflakes. Jako příloha posloužil salát z rajčat. Skvělá volba!

 

 

2 thoughts on “12. říjen 2019”

  1. Kiwano jsem posledně tak rychle vyplivla, že se do krku ani nestačilo dostat. Počkám, až úplně zežloutnou, a pokusím se znovu, ale optimisticky to nevidím. Každá okurka je proti němu lahůdka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *