Monkey Ass

Monkey Ass je odrůda s lehce vulgárním názvem ( Amíci na tomatoville mi název dokonce vytečkovali) a nádhernými plody. Vysela jsem pouze dvě semena – samozřejmě od Niny – a mám tedy dvě rostliny. Stonky jsou jako u většiny srdcí opět velmi tenké až liánovité, takže je potřeba pečlivě uvazovat. První květy rostlinám sprchly, ale ty, co se vyvinuly v plody stojí za to. Nádherná srdce s hmotností kolem 250 až 300g nepraskají ani teď po vydatných deštích a chutnají skvěle. Rajčata to jsou hodně masitá s minimem semen a omáčka nebo kečup jsou z nich suprovní. Chvíli mi vždy trvá, než se rozhodnu něco tak krásného rozřezat a uvařit v hrnci. Odrůda je odolná vůči chladu a plodit by měla až do prvních mrazíků, zatím to tak vypadá, plodů je ještě spousta, tak snad babí léto dovolí, aby alespoň některá dozrála. Krásné a chutné rajče! Vyberu semínka a zařadím do sortimentu.

8 thoughts on “Monkey Ass”

 1. Jani, hlásim sa potom o semienka, – výhoda je, že nepraská. Čo sa týka chuti, dám na tvoj úsudok. Na koštovke u nás v stredu naozaj najlepšie aj mne chutilo Not Purple Strawberry. Tento rok som mala veľmi veľa druhov oranžových a viacfarebných biftekov, k budúcemu roku vyselektujem 3 najchurnejšie, 1 zelený a zvšok červené a tmavé. Počas tej našej ochutnávky som fotila bez pamäťovej karty vo foťáku( pri našej Daisy -Crazy- podobné Faux Pas nič neobvyklé.) Prišla som na to až večer, semienka už boli vybraté, tak som nafotila , to čo zostalo. Tá oranžová od teba ako sa volala? Od zajtra do pondelka som v Prahe, spústu rajčín je ešte zelených , dúfam, že hroziace mrazy ešte nebudú a niečo dozreje. Z popraskaných som včera varila rajčinovo- banánový džem.

 2. Semínka samozřejmě poskytnu, ale je jich v plodech proklatě málo. Taky nemám v úmyslu pěstovat příští rok rajčata zelená, i když ten tvůj džem ze zelených rajčat a banánů je perfektní, takový já neumím. Jednu skleničku si objednávám do vánočního cukroví, bude tak příjemně exotické. Ta moje oranžová odrůda je Surprise Yellow a mně mile překvapila.
  Při takovém hyperaktivním štěněti bych asi já brzy zaparkovala v blázinci, ale je nádherná.

 3. Aha, semínek málo 🙁 jsem taky chtěla vyškemrat. Letos jsem měla zasazené Marzána, jako, že na sušení. Suší mamky, tak jsem si říkala, že si nasuším také zdravé chipsy k telce ; -) Ovšem marzána se nevyvedla. Každé má flek, prasklinu a nebo uhnilou špičku, což už se mi (vím, nedostatek vápníku) teď řešit nechtělo, když bude za chvíli po rajčatech. Tak jsem si říkala, jestli z nich vůbec brát semínka na příští rok, když jsou na houby, u mně.

 4. Pěstování San Marzana už jsem vzdala dávno, je to odrůda extrémně náchylná na černání špiček a na to já nemám uzpůsobený nervový systém. Existuje spousta dalších a naprosto vzorně se chovajících odrůd vhodných na sušení a pozor – semínek je dost. Klidně můžeš pokračovat ve škemrání.

  1. Čéče, nevím, čím to mamky hnojí (tuším vším, co jim přijde pod ruku ; -) ) ale jim špičky nečernají, ani tam nemají všelijaké fleky. Takže jsem se nechala zlákat : -( Ale tak já mám místa dost, takže je mi jedno, že je pak hodím do kompostu…
   Čuj..ty jsi si brala nějakou tu levanduli, ale jen malinko. Ještě nebudeš budovat nějaký ten záhon? Sem tam někde je větší kus, vyhazovat to nechci, tak je tam držím, kdyby někdo chtěl. Takže kdyby někdo chtěl…

 5. Přede mnou neříkej, že máš spoustu místa, jinak tam máš příští rok záhon pokusných rajčat nejrůznějších odrůd. Kolik bereš za pronájem m2 .

  1. Jo tak pokusný záhon není problém, ale starat se ti o to nebudu(to by taky dopadlo) a pochybuju, že by se ti chtělo, pořád sem jezdit to opečovávat. A ještě upozorˇbuju, že tvoje podmínky v závětří baráků, jsou hodně odlišné od toho našeho vyhnalova. Takže opakuju: klidně, ale je to jejich jistá smrt : -))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *