30. září 2019

Je konec září a blíží se prý zima, masožravci začínají uklízet kolem udírny, ale já nutně potřebuji, aby se moje oblíbené štíří počasí objevilo až v mém rodném listopadu. Moje fíkovníky totiž potřebují teplo a sluníčko, aby dozrály k mé spokojenosti. Především veliký venkovní no name fíkovník má obrovské množství plodů, ale vzhledem k velmi studenému květnu mu ten měsíc bude chybět. Marně si každý rok lámu hlavu, jak rozložitou rostlinu něčím zakrýt, chtělo by to nějaké plastové iglů, budu nad tím v zimě intenzívně přemýšlet. Kolega sasman mi věnoval tři perspektivní sazenice, kteréžto odrůdy by se měly dát pěstovat v pohodě venku. Vzorně se o ně starám a už ukazují spoustu zajímavých plodů. Kontejnerové rostliny mají tu výhodu, že je lze k dozrání přesunout do skleníku.

Asimina opět perlí a ráno byla na zemi zase hromada plodů. Musím udělat místo v mrazničce, což bude problém, a zítra vyrobit spoustu zmrzliny.

Mluvčí mých tří koček se mi snažila celý den vysvětlit, že mají hlad, ale měli jsme návštěvu, tak jsem stížnosti ignorovala. Po vzájemné domluvě si ulovily kachnu a způsobně si ji donesly do misky. Mám ty holky vzorně vychované. Já jsem se na kachnu k obědu nezmohla už hodně dlouho.

2 thoughts on “30. září 2019”

  1. Ač je tohle hlavně o fíkách, které se také chci pokusit pěstovat, hodím sem ještě k asimině. Aby bylo všem jasno o co jde, Janina mi na víkend hodila na branku tři! plody asiminy…prý na ochutnání. Na ochutnání je jeden..klasicky, ne? 😉 Takže v prvé řadě velké skoroveřejné 😉 díky :-)) Položila jsem je do kuchyně na misku a za chvíli se po baráku rozlila úžasná vůně. Fakt nekecám. Provoněly mi půl baráku! Kam se hrabou různá vonítka(chemická navíc nekupuju) Rozkrojím, nesu Tomovi…tady máš ten muďoul. Có? To jsi si vymyslela ne?!? Řehtá se poněkud podivnému českému názvu 😉 Jéé, to je zajímavá chuť…proč se to jako neprodává? Asi kvůli rychlé zkáze. Tak toho nasaď ne?!? Jsem se pokoušela, nezadařilo se 🙁 Když jsem po dvou letech suchý stromek vyhazovala a prozradila, že stál tisícovku, málem ho kleplo :-)) Teď to mám s požehnáním 😉 tak snad příště. Asi na jaře zase někde sazenici objednám… Ještě k té chuti. Víte, co mi to nejvíc připomíná? Hit mého dětství, zubní pastu tutti frutti :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *