27. září 2019

Každé ráno je pod Asiminou spadlá spousta zralých plodů a já si myslím, že letos doba dozrávání bude velmi krátká a spadne to všechno skoro naráz. Je sucho a teplo. Po konzultaci s Evou, která je expertkou na přípravu džemů, jsem koupila několik pomerančů a zahájím dnes výrobu této lahůdky z muďoulu. Snad se mi produkt povede, ale uvažuji taky o přípravě zmrzliny, kruciš to je dobrý nápad, skáknu koupit zakysanou smetanu, ta by mohla sladkost Asiminy elegantně doplnit o trochu kyselosti.

Některá rajčata na zahradě ještě vypadají k světu a kupodivu i bifteky. Nádherný je například Dester, který nepraská a chuť v tomto období je excelentní. Ovšem to, co předvádí ruská odrůda Marselon je úžasné. Rostlina je nacpaná vajíčkovými plody tak, že je problém docílit toho, že se nezlomí a zdravotní stav listové plochy je stoprocentní, vzhledem k již pokročilému datu a faktu, že jsem nepoužila žádné chemické ošetření, je to skvělé. Navíc plody nemají sebemenší náznak černých špiček, super !

Skleníková paprika Partner vypadá se spoustou obřích plodů nadpozemsky a to jsem vyfotila jen jeden stonek a ona má ještě dva. Nádhera!

Dnes se musím dopoledne šetřit, poněvadž mám odpolední a zítra je zavřeno. Většina lidí dostane strach ze smrti hladem a zavalí nás fronty, u pokladen dnes budou zřejmě sedět i uklízečky. Já bych se v takový den k obchodu ani nepřiblížila i za cenu toho, že bych si k obědu dala suché těstoviny a pila jen čistou pramenitou vodu. Slivovice máme dost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *