2. září 2019

Letos jsem se trochu více soustředila na papriky a je to znát. Pod mýma rukama se prostě vše, na co se zaměřím, tetelí blahem ( pozor smajlík). Rostliny vůbec nepotřebovaly extrémní dávky cereritu či jiných podobných lahůdek a vzaly za vděk mými fermentovanými lektvary. Moc si libovaly v textilních květináčích a shodly jsme se s Evou, které jsem jeden věnovala, že na tom vážně něco bude, taky její paprika plodila jako o život. Krásné jsou všechny minipapriky a to Hamík i dvě španělské svačinové odrůdy z přesevu. Asi je něčím naplním a nacpu do sklenic.

Naprosto mě letos dostala jediná rostlina odrůdy Prokop, která aniž si vybrala sebemenší oddechový čas, mně neustále zásobuje hromadou krásných sladkých kozích rohů, které na talíři vypadají a taky chutnají luxusně. A to Prokop plodí už od května. Příští rok vysadím rostliny tři a plody zavařím. Semena si vezmu právě z plodů mojí rostliny, která má patrně skvělou genetickou výbavu.

Ve skleníku se ovšem právě předvádějí dvě ruské odrůdy a to Aries a Partner. Aries už dosáhla mé výšky a plody jsou obrovské, Partner není tak vysoký, ale papriky vypadají nádherně barokně a jsou hodně veliké, obě rostliny musí být pečlivě uvázané ke konstrukci skleníku, jinak by se pod tíhou úrody kladly k zemi. S úrodou a zdravotní stavem paprik jsem letos mimořádně spokojená.

Můj vnuk Matyáš jde dnes poprvé do školy. Byla mu vybrána prestižní soukromá škola, na kterou byly docela obtížné přijímačky, a já mu přeji, aby tam nebyla jen parta prominentních šprtů, ale hlavně kámoši, se kterými  si užije spoustu legrace.

5 thoughts on “2. září 2019”

 1. Jani, papriky máš nádherné, ak budeš k budúcemu roku objednávať textilné kvetináče, tak sa pridám.

  Dnes som bola pozrieť Vladimírove rajčiny v Brne. Má veľký výber najmä španielskych biftekov- úroda tento rok tiež bohatá. Pokoštovala som ale hlavne cherry a koktejlové, zopár biftekov som si priniesla domov na semienka. Okolo desiatej začalo pršať, tak sme sa presunuli do cukrárne Aida na kávičku, kde sme si v suchu ešte podebatovali o záhrade a turistike.
  Po ceste naspäť som mala vo Velkej n. V. hodinu čas, keďže si bola v práci tak som za výdatného da žďa videla zopár tvojich rajčín iba zpoza plota, čo ma inšpirovalo k návšteve. Kedy máš najbližie ešte voľno dokiaľ zrejú rajčiny? Skočila by som na otočku pokoštovať nejaké tvoje ruské VIP.

 2. Je škoda, že jsem měla odpolední, mohly jsme si užít odpoledne a zavezla bych Tě domů. Albert má ve zvyku své zaměstnance za dovolenou potrestat a tak mám naplánováno obrovské množství směn. Dnes bylo tak moc lidí a tak málo pokladních, že nemůžu ani zdvihnout ruce, až mi dojde trpělivost, půjdu marodit, chorob mám na to dostatek. Až se v těch směnách trochu zorientuji, dám vědět, ovšem rajčata mám už z valné části sklizena, něco by se asi na ochutnání našlo.

 3. No já byla holky včera v Hradišti v Tescu a Lidlu a nevím o co teda šlo, ale lidí jak vší, u pokladem obr fronty. Tom říkal, že to nebývá ani v pátek. Evi, mohla jste zazvonit u nás, ale nevím, jestli jsem právě také nebyla na těch nákupech. Akorát o rajčatech by to nebylo, já nejsem žádný rajčatový fanda, ale pouhý konzument nějakých alespoň trochu chutných rajčat 😉 Papriky jsem měla pár let hezké, letos jsem to odfláknula i s výběrem a nějak ani moc nejdou. Nakonec se mi za to včera po konzumaci ,,odvděčily“ parádním žlučníkovým záchvatem večer :-))

 4. Vy dvě s Evou byste se ani k rajčatům v konverzaci nedostaly, vy byste se zasekly u psů .
  Taky mám potíže se žlučníkem a proto mám doma vždy dostatek plzeňského piva.

  1. Taky jsem si říkala, že s Evkou by to bylo o psech, což je moje top téma, pak kytky:-) A teda k rajčatům: letos jsem ukecala Toma (spíš jsem si prosadila) roxory na rajčata a jak na potvoru to z nich jede všechno dolů, už mám zlomené tři rajčata. Některé naštěstí jen sjeli a nezlomili se. Není to nejspíš roxorem, ale špatným úvazem. Kdybych já kravěna nevyhodila zjara při úklidu všechny silonkové podkolenky, měla jsem parádní úvazy. Provázky se hnusně zařezávají a nakonec pod tíhou praskly:-(

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *