16. září 2019

Rajče Kumato jsem letos pěstovala v textilním květináči a to dvě rostliny v jednom. Trpěly patrně nedostatkem živin a možná i vody, starostlivostí o ně jsem se zrovna nepřetrhla, takže plodů je sice dostatečné množství, mají ale menší, spíše koktejlovou velikost. Jsou ovšem krásně vybarvené, mají svojí typickou tuhost a chuťově jsou vynikající. Velmi chutnaly ptactvu, které mi spoustu plodů znehodnotilo. Na talířku jim dělají společnost rovněž koktejlová rajčátka a to odrůda Little Pinki od firmy Partner. Plody jsou hezké, na rostlině je jich mnoho, ale konkurují odrůdě Aranca v jalovosti chuti. Nemají nic, ani cukry ani kyseliny. Do sortimentu je tedy nezařadím.

Papriky chytly druhou mízu a plodí a plodí. Nerozhodily je ani poměrně nízké noční teploty. Jsem zvědavá, jak si poradí příští rok, kdy je mám v plánu vysadit na záhon a příjdou tak o luxus textilních květináčů, které obsadí pravděpodobně fíkovníky.

Dozrávají asijské hrušky a třeba odrůda Chojuro je vynikající.

Letos mám dva záhony, na kterých jsou rajčata pěstována prvně a je to hodně poznat. Zatímco v paletových boxech už rostliny likviduji, ty na panenských záhonech vypadají skvěle. Plody jsou samozřejmě některé popraskané, ale listy nemají ani skvrnku a to ani ty nejspodnější. Rostliny mají ještě spoustu krásných plodů, které postupně dozrávají a já se na ně chodím s potěšením koukat a žasnu nad dokonalým zdravotním stavem.

Dostalo se mi pochvaly za chuť mých sušených rajčat, jsem na to zvyklá.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *