14. září 2019

Začal jeden z mých vzácných volných víkendů a já si musím nutně odpočinout. Včerejší odpolední směna byla jedna z nejhorších, lidi vzali obchod útokem a já se nezastavila ani na sekundu. Je dobře, že nevlastním střelnou zbraň, protože ač jsem člověk klidný, tak poslední hodinu bych asi střílela. Zvládla jsem to ale s úsměvem, možná křečovitým, a zákazníci to dokázali ocenit, prý budou chodit výhradně k mojí pokladně. Pěkně děkuji! Šla jsem na přestávku vystřídat kolegyni v tabáku s tím, že si dáchnu, ale zavalili mně lidi toužící vyhrát v pátek 13. první cenu ve sportce. Nestíhala jsem tisknout sázenky. Proč já jsem si taky nevsadila?

Vypadá to dnes na krásné babí léto a já se mám v úmyslu jen tak zvolna potulovat po zahradě, něco nafotím, občas vytrhnu nějaký plevel, ustřihnu odplozené rajče a sezobnu nějakou malinu, ostružinu či jahodu.

Spousta odplozených rostlin rajčat už volá po likvidaci, ale některé odrůdy se po deštích a v tomto hezkém počasí rozhodly nevzdát a pokračují v růstu a ve vybarvování plodů. Musím opět vyzdvihnout opičí srdce, která jsou bez sebemenší prasklinky, vypadají úžasně a patrně dozrají. Přeborníky na ignorování špatných podmínek jsou samozřejmě odrůdy ruské, třeba koktejlové Little Pinki má spoustu plodů a listy bez sebemenších chorob. Skvěle si vedou oválná hybridní rajčata na sušení, která plodí jako o závod, přívaly vody je nevyvedly z míry, nepraskají a vypadají kouzelně. Budu zřejmě sušit celý podzim. Paráda.

Bohužel jsem si v tom včerejším blázinci nekoupila žádné pivko a to máme v akci Pilsner Urquell.  Večer si zajdu do hospůdky na točené.

6 thoughts on “14. září 2019”

  1. No, však máš Šenk naproti : -) Pivu nerozumím, takže nevím, zda je tam pitné 😉 Já si dnes(včera jsem začala) naplánovala vyrytí záhonu denivek, protože se mi tam místo krásných růžových, rozplehnily přitoulané obyčejné oranžové. Jak je teď rozeznat netuším, takže příští rok budu zřejmě koulet očima, že jsou mezi nima zase ty oranžovky. Těm musím najít místo někde jinde, nejspíš tam, co nic jiného neroste :-)) Vím, že jsi si brala od Evky, máš růžové? Už si nepamtuju a nechce se mi vyhledávat fotky 😉 No…zem moc mokrá není. Po rýči skáču jak opice a namohla jsem si trochu zápěstí, jak jsem se snažila to alespoň vypáčit.

  2. Pivo je v Šenku pitné velmi. Mám dnes velikou chuť na smaženou cuketu a můj žlučník se určitě vzbouří, tak se pokusím ho tím pivem pak uklidnit.
    Já jsem snad od Evy ani žádné denivky nebrala, pouze třapatky. Je taky možné, že jsem si je vzala a sáček někam pečlivě uschovala.

  3. Vážně nemám žádné denivky, pokud jsi mi ovšem nedala nějaké žluté, dvě podezřelé rostlinky u domku vysazené mám.
    Vyřešila jsem to jinak, vybrala jsem si ve sklepě láhev červeného, takže na pivo jsem nešla, ale mohla jsi cinknout.

  4. A chceš tu růžovou? Ona je taková velká(květy) fakt pěkná. Nechala bych ti ji bokem(ať ji nevysadím) a hodím, nebo se zastavíš, jo?

  5. Příští týden mám ranní, tak bych se někdy zastavila, taky se snažím vydolovat nějaké ty odnože jahodníku Renesance, tak bych Ti je vzala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *