De Barao Red

Odrůdu De Barao Red pěstuji letos prvně a jsem nadšená. Rostliny se se ctí popraly s nepřízní počasí v květnu, kdy už dávno rostly bez ochrany venku, jsou vysoké, krásné, zdravé a nasadily spoustu plodenství. Plody jsou vyrovnané, krásně červené o hmotnosti kolem 60g. De Barao je pozdní a je mám v úmyslu použít na sušení a na konzervaci celých loupaných plodů. Chuť je lehce nadprůměrná a já jsem spokojená. Na rostlinu s tolika krásnými plody je hezký pohled. Zařazuji do sortimentu.

6 thoughts on “De Barao Red”

 1. Ahoj,
  DeBarao jsem zkoušel v začátcích mého rajčatování, ale podmínky tenkrát byly přímo začátečnické, navíc počasí špatné, plíseň bramborová a praskání. Měl jsem (a stále asi mám) několik barevných mutací, ale rajčata mi nevyhovala hlavně svou velikostí, ani cherry, ani Novinka Pr., takže jsem je pak již nevyséval.

  1. Hezký pátek,
   já jsem zatím spokojená, produkce je vynikající, rajčátka vypadají skvěle, velikostně jsou o malinko menší, než se uvádí na přebalu, chuťově jsou v pořádku a hlavně vydrží všechno a nemají choroby a to se cení. Kdyby byly plody o fous větší, byl by to ideál. Plánuji na další sezónu takový ruský koutek s odrůdami pouze na sušení, které mají velmi podobný vajíčkový tvar.Tu Novinku. P. bych tam mohla taky zařadit.
   Hezký víkend!V Břeclavi jsou Slavnosti rajčat, stojí ta akce za návštěvu?

 2. Tak to ani nevím. Myslím, že jsem tam ještě ani jednou nebyl, akorát na chilli dnech. Abych pravdu řekl, tak mi to asi nic neřekne, ale možná tam mrknu.
  Já na příští rok neplánuji již nic, krom révy, stávající stromové, keřové výsadby a melounů, během tohoto týdne jsem přišel o veškerý elán něco dále dělat v tom rozsahu, tak jak jsi viděla. Do důchodu se budu věnovat se budu jen produktům, které vyžadují péči tak jednou až dvakrát za 14 dnů, pak se uvidí.

  1. On tě ten pesimismus zase přejde. Co budeš dělat, sedět na lavičce pod stromem a dumat nad tím, kde jsme se tu vzali a kam směřujeme? Vždyť nemáš ani tu lavičku.

   1. Na bílé písečné pláži pod rovníkem už mám pod palmama zamluvené lehátko, je jen otázkou kdy a s kým tato místa budu navštěvovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *