2. srpen 2019

Tak jsem objevila plodinu, které se v těch vedrech docela líbí ve skleníku a to je Kiwano. Jde o éterickou rostlinu, která vyhání velké množství tenkých výhonů se spoustou úchytů, a ty neustále hledají cokoli, kolem čeho by se mohly omotat. Vytvořila spoustu zelené hmoty a já už jsem měla podezření, že žádné plody nehodlá vyprodukovat, dala si na čas, ale nyní jsem objevila spoustu melounků nebo okurek ,či co to vlastně je, a vypadá to na slušnou úrodu. Ať si ten skleník klidně celý zaplní.

Někdo v této době sklízí desetikilové melouny a já mám teprve mrňata odrůdy Sacharnyj skorospělyj, která si dala hodně na čas, než vyklíčila. Vzhledem k tomu, že jde o ultraranou odrůdu, tak se snad i já nějakých zralých plodů dočkám. Koupila jsem malý meloun u nás v akci a už ho jíme týden, já mám prostě raději ty cukrové.

V té kiwanovo-melounové džungli se ukázal i plod odrůdy Halona F1, kerá je hodně vychvalovaná, tak se těším a jsem zvědavá. Plody ze semínek z chorvatského melounu už mění barvu, ale jsou o něco menší, než jsem čekala, nevadí, hlavně když budou mít skvělou chuť.

V jednom z textilních květináčů se ukazuje další papriková perla mého letošního sortimentu a to odrůda PARTNER. Semena dorazila pozdě, takže jsem vysévala až v polovině března. Rostlina je to krásná a nasadila spoustu nádherných kubických plodů. V současné době je přechodně umístěná ve skleníku, mám obavy z bouřek, paprika je mohutná a docela vysoká a nerada bych, aby se pod tíhou plodů ve větru zlomila nebo vyvrátila.

Po posledním fermentovaném čaji ve složení –  banánové slupky, nastrouhané brambory, ovesné vločky, kousky tvrdého žitného chleba a kvasnice, který měl veliký úspěch a rostliny se přímo tetetlily blahem, jsem dnes založila další o stejném základním složení, jen jsem přidala malinko šťavnatých a velmi výživně vypadajících kopřiv a nepatrně oregana, které se mi rozbujelo na zahradě. Od rostlinstva očekávám pochvalu a skvěle vychucené plody.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *