13. srpen 2019

Dnes je u nás ráno konečně dýchatelno, v noci inteligentně zapršelo a já se po dlouhé době mohla projít bosa po mokré, příjemně osvěžující trávě. Konvalinka ovšem jistě zmírní můj optimismus s tím, že výrazně převyšuje výšku sloupce srážek v mm. Já i moje rostlinstvo jsme za každou kapku vody vděční.

Sklidila jsem něco málo rajčat, která uzrála na roubované rostlině pořízené v Polsku. Rostlinu vedu na dva výhony a je velmi vysoká, o hodně převyšuje dva metry, plodů je spousta, jsou krásné, tmavě červené, uniformní jako vyrobené ve fabrice, připomínají třeba Galant. Rajčata jsou dvoukomorová a pro mně naprosto nezajímavá a to se týká také chuti -slabý průměr. Nehodí se na sušení ani na kečupy, snad jen šťáva by byla pitná, ale i to jen s velkým sebezapřením. Rostlině začaly velice brzy flekatět a žloutnout listy, nijak jsem to neřešila a poškozené listy postupně odstraňovala, rajčeti to nevadilo, stačilo chorobě odrůstat. Ta stovka, na kterou mě rostlina přišla ovšem za ten pokus stála. Plody beru do práce, třeba si je někdo vezme. Pořád jsou lepší, než ta koupená,  navíc pěstovaná bez chemie.

Sklidila jsem dvě dýně, snad hokaida, mám v plánu uvařit dítěti dýňovou polévku a pokusit se o dýňové hranolky.

Dnes jsem si připravila letošní premiérový nápoj z vlastních surovin a to mrkve, červené řepy a jablek. Ten je tak proklatě bio a tak zdravý, že se té plánované stovky zaručeně dožiju.

5 thoughts on “13. srpen 2019”

  1. Ahoj,
    asi si to budeme muset vyměnit 😉 Sobota, neděle, pondělí, každý den padá nějaká voda, tady by jsi se uchodila. Už to ani neměřím, mám na to termín „furt“. Včera jem si všiml, že už hnije i sláma pod rajčaty na zahradě, sousedi za plotem směrem ke kolejím ruší vinohrad, protože se to nedá ukočírovat. Ty se kocháš mokrou travičkou a já setřásám vodu z révy na pergolách.

  2. Ahoj,
    tvoje rozladění chápu. Něčím tu vodu z hora přitahujete, jestli vy se v té Břeclavi málo nemodlíte. Jak si sem sakra dal toho smajlíka?

  3. Už jsem zde;-) (zkouším toho smajlíka, uvidím, co z toho vypadne:-) ) Ano, trochu zmírním tvé nadšení Jani – 11mm. Jako na kytky dobré, jen mám obavy, že o stromy a keře s takovou brzo přijdem. Ten deficit je hrozný a u nás spíš narůstá, než by se mazal 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *