12. srpen 2019

Celé dnešní dopoledne jsem strávila v zahraničí a to u Evy na Myjavě. Dlouho jsme se neviděly, takže bylo o čem povídat, probraly jsme nemoci, to je v našem věku aktuální téma, zamyslely se nad spoustou důležitých filosofických témat a na programu byli i chlapi. Téměř celou dobu mně okusovala jejich nová fenka Daisy a předváděla neskutečné kousky, po tomto zážitku odsouvám pořízení štěněte až do důchodu, abych měla to stvoření neustále pod dohledem.

Samozřejmě byla hlavním tématem rajčata a my jsme ochutnávaly až do totálního přejedení. Eva mně letos výrazně porazila v počtu vysazených rajčat a v sortimentu odrůd. Její rostliny jsou v naprosto perfektním zdravotním stavu, mají k dispozici mnohem více stínu, než ty moje vystavené neustálému spalujícímu žáru a je to poznat. Ze srdce jí ten úspěch přeji, protože loni si na ni zasedla nějaká záhadná choroba a rajčata postupně odcházela. Vzala jsem si nějaká atraktivní, zajímavá a velmi chutná rajčata za účelem vybrání semen. Po příjezdu domů jsem byla totálně zmožená současným počasím „pro pamětníky“ a musela jsem si zdřímnout. To vedro mně jednou přivede do blázince, uvaří se mi totiž mozek.

Evi napiš ,prosím, jaké odrůdy na tom obrázku jsou, zapamatovala jsem si jen jednu, ostatní se mi vypařily z hlavy. Dík!

Totálně mně fascinovala broskvoň Redhaven neuvěřitelně obsypaná nádhernými velikými šťavnatými plody. Já chci taky!

 

1 thought on “12. srpen 2019”

  1. Tá oranžová vpravo je Amana Orange, v strede hore s červenkastým stredom Eva Amish Stripe, pod ňou
    viacfarebný Lucid Gem a vľavo najbledší Lucky Cross ( z toho posledného mám semienka od Matela z Moravy, niekde objednával-pôvodne na nete vyzerá inak- tiež viacfarebne).
    Navečer, pred blížiacim sa dažďom som oberala na záhrade, pomáhala mi samozrejme Daisy, s radosťu mi poodtŕhala a rozkúsala niektoré menovky, degustovala rajčinky,chutnali sme nádherné viacfarebné Ananas Noire a Captain Lucky- škoda, že sme neokoštovali poobede- každopádne zaujímavá chuť i farba. Určite zoberiem semienka, foto dám na Zahrada. cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *