10. srpen 2019

V noci 24 stupně a ve dne 32`C, to se prostě nedá dlouho přežít, nemůžu v noci spát, asi si donesu matraci do sklepa, v práci se neustále šetří na klimatizaci, po směně sedám do žhavého auta a doma taky všude hic, mě už z toho Jebne ( jak by řekl můj oblíbenec Jarek Nohavica).

Sklidila jsem první vodní meloun, který uzrál na sazenici zakoupené v hobby marketu. Byla jsem náležitě poučena, kdy meloun sklidit, stopka se už kroutila, proleženina byla žlutá a na povrchu byl šedý povlak. Plod byl sladký, křupavý a hlavně můj. Ač nejsem zrovna melounová, snědla jsem ho téměř na posezení, vážil pro mě ideálních 2,2kg.

Zároveň začal nádherně voňet luxusní cukrový meloun Massada, se kterým jsem byla velmi spokojená loni. Není to žádný obr, ale chutná skvěle.

Vítám mezi svými čtenáři a doufám, že taky diskutéry, Katku ze Slovenska, která dosud zarputile moje stránky ignorovala a nakonec stejně neodolala. S tou plísní bramborovou je mi to líto, u nás se nevyskytuje z důvodu obrovského, nechutného a otravného sucha.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *