6. červenec 2019

Úroda drobného ovoce je v současné době hodně barevná a druhově pestrá, takže lze dětem připravit parádní zdravou snídani. Kluci pak mají dostatek energie na vylomeniny a hlavně tráví většinu času v bazénu. Není překážkou ani skutečnost, že na zabalení županů už nezbylo místo, důležitější jsou transformers, takže dobře poslouží i mé staré mikiny.

Včerejší pokřik „Babičko, babičko chroust!“ mě dovedl k nádhernému exempláři roháče, který riskoval život pohybem po fotbalovém hřišti. Těmto krásným broukům se u nás patrně líbí a já z toho mám velkou radost.

Rajčata začala hromadně dozrávat, můj dokonalý záhon s cherry odrůdami už je krásně barevný a některá masitá rajčata předvádějí nadupaná plodenství.

9 thoughts on “6. červenec 2019”

   1. Tak těm určitě, ale ty mne tak netrápí…já papriky moc nemusím;) Tak vzhledem k tomu, že bramborám teploty pod 5st vadí si myslím, že vadí i rajčatům. A jelikož hlásí 7st, předpokládám, že to právě může být u nás i těch 5st. U vás snad ne.

   2. Nízké teploty budou vadit asi všem kulturním rostlinám, jen plevelům ne. Venku panuje teplo, mnohdy až horko, nyní dokonce celkem likvidační vichr, ale je začátek léta a to teplo je potřeba.

    1. Já jsem už dnes čekala studenou noc a zavřela jsem si na spaní okno. Bylo mi pak hodně teplo. Před chvílí nádherně vydatně sprchlo a to bylo potřeba, chtěla jsem okopat červenou řepu a vůbec to nešlo, byla jak zalitá do betonu. Letošní průběh počasí je skutečně velmi zvláštní. V červenci bych noční teploty kolem 10`C nečekala. Snad se s tím rostlinstvo nějak popere, bude muset.

 1. U nás je jak na poušti, horký vítr všechno fénuje, sluníko jak laser, tráva mi křupe pod nohama, lusky jsou bez šťávy, rajčata povadlý. Kdyby bylo aspoň v noci chladněji byla by rosa, ani rosa není díky větru.

  1. To je kde, smím-li se zeptat? U nás jsou noci studené a to dost. O půlnoci jsem přišla do ložnice s otevřenýma dveřma a myslela jsem, že zmrznu:)) Nevím, kolik tedy bylo stupňů, ale na mne sakra málo. Jo už vím, koukám na muže poznámky v kalendáři – takže 10st bylo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *