31. červenec 2019

Tak a polovina prázdnin je nenávratně pryč, snad nám srpen přinese pro mě přijatelnější počasí, pokud možno bez teplot nad 30`C. Já ani rajčata taková vedra nemusíme. Zraje mimo jiné i moje jediné roubované rajče, rostlina vyrostla mohutná a má nasazeno spoustu plodů, postupně ovšem musím odstraňovat spodní listy, na kterých se objevují žluté skvrny, ale rostlina má zdravých listů díky své výšce zatím dostatek.

Velmi spokojená jsem s testovanými vajíčkovými odrůdami od firmy Partner, statné, zdravé rostliny se spoustou plodů, které nemají sebemenší sklony k černání špiček. U těchto rajčat nemám nijak vysoké nároky ohledně chuti, používám je výhradně na sušení a tím se chuť zkoncentruje a v nálevu pak doladí. Ty teploty nad 30 by se mi ovšem na sušení náramně hodily, budu zase vozit plata ze sušičky v autě do práce, v tom případě mi rozžhavený interiér auta bude velmi užitečný. Má to jen jednu drobnou chybu. Odcházím z práce hladová a v autě to voní jako v pizzerii.

Nově vysazená rajčata z pozdního výsevu rostou skvěle, jsem zvědavá, kolik plodů stihne dozrát, ale tento pokus mě nadchnul a budu tak postupovat i příští sezónu.

Cukety letos „jedou“ a nasazují průběžně spoustu plodů, takže mi ani nevadí, že občas nějakou ohlodají slimáci. Jen trávy na mulčování bych potřebovala mnohem více. Letos rostliny vůbec nezalévám a jim to navzdory suchu nevadí a s vodou hospodaří perfektně. Mají krásné, veliké a stále zelené listy a půdu si tak dokonale zastíní, a to jsem je letos vysadila hodně daleko od sebe.

 

2 thoughts on “31. červenec 2019”

  1. Téda, Vy musíte být se sluníčkem hodně na štíru, já si léto bez třicítek nedovedu představit 😉
    Sluníčko mi, ani mým rajčatům, letos ani jednou neublížilo. Naopak, když se nyní podíváte na radar, tak uvidíte největšího škůdce jak se blíží k Mikulovu a potáhne na Břeclav. Pálava je na černém pozadí, ale to už vidím (a slyším) já tady z okna.
    U Vás jsou slimáci? U nás ani noha, sem tam ve skleníku. Asi už je nebaví lozit furt ze země a do země jak se to tady střídá několikrát denně.
    M.

    1. Já jsem naprosto spokojená s teplotami kolem 26`C a to jsem tmavší typ, takže se lehce opálím bez spálenin. Když jsem hrála závodně tenis a trávila na kurtech skoro všechen čas, byla jsem hodně opálená, ale vedro nesnáším od mládí. Jela jsem teď z práce a kolem se blýská, ale jen kolem, u nás ani včera moc nepršelo a to v Hradišti mi to skoro nebraly stěrače. Slimáky mám na jediném místě na zahradě a to v cuketách, kde je stín a nejvíce vlhko z celé zahrady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *