21. červenec 2019

Horňácké slavnosti pro nás znamenají vždy nějakou návštěvu, i když tentokrát se to naštěstí obešlo bez invaze veškerého příbuzenstva, pro které se jedná o nevšední zážitek, a na zahradě není potřeba stavět stany. Po čtrnácti dnech starostí o děti a jejich pozvané kamarády potřebuji trochu oddechu. Ovšem nějací známí se přece jen zastaví a je potřeba mít alespoň něco ke kávě. Jsem sice vyhlášená cukrářka, ale nejíme teď pšeničnou mouku a ze žitné umím jen chleba a bagety. Tak jsem zvolila dezert nepečený a použila jsem tvaroh a ovoce. Ještě nikdy jsem neměla tak úžasnou úrodu malin. Moje dvě odrůdy Pokusa a Glen Ample se překonávají a protože rostou před domem těsně u chodníku jsou kolemjdoucími závistivě obdivovány. Teď se k nim přidala ještě mimořádně plodící Ostružina vinná (japonská) a ta působí hodně exoticky. Švagr z ní byl nadšený a už má zamluvený zakořeněný šlahoun.

Moje Komule je letos obrovská a má spoustu nádherných voňavých květů. Navštěvuje ji spousta motýlů, ale letos je jejich účast mnohem slabší než loni. Chybí spousta u nás na zahradě vylíhnutých Baboček admirálů a taky Otakárků a Modrásků je mnohem méně. Asi se jim tento způsob léta zdá být poněkud nešťastným. To ovšem zatím nevadí loni oblíbeným (jiné jsem neměla) cukrovým melounům Masada a na našem úrodném dvoře se mají k světu.

V mém příspěvku by nemělo chybět rajče a tak v naprosto krkolomné pozici jsem se pokusila vyfotit zrající srdce African Vining a to speciálně pro Uďu v mé dlani. Upozorňuji, že dlaně mám veliké.

P.S. Nějaký dezert je ještě na skladě, Konvalinko nepůjdeš večer kolem?

3 thoughts on “21. červenec 2019”

  1. Děkuju za pozvání Jani:)) do večera daleko, on se jistě ještě někdo zastaví;) Nevím čéče, dneska ještě vůbec netuším, kudy půjdem. To záleží i na tom, když se Worka rozejde, jak mu to v ten den jde. V pátek jsem měla velké plány (i kolem vašeho) nakonec se belhal sotva kolem obchoďáku:(

  2. Dík, za měřítko, ty růžový rajčata se mi moc nelíbí, nic proti Vašemu, ale nejhezčí jsou klasický tmavě červený nebo rubínový či jak se ta barva jmenuje, ale růžový jsou prý zase chutné, mě přijdou jako nezralé. Zkuste si pořídit nějakou malou pracičku od panenky, budete slavná, obří rajčata od Tety. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *