20. červenec 2019

Dnes je u nás blázinec, barák zastavěný parkujícími auty a davy lidí procházející kolem oken, prostě Horňácké slavnosti. Venku se raději moc neukazuji, takže zahradu jsem obešla už brzy ráno a raději experimentuji v kuchyni. Jsem pyšná na to, že ačkoli pěstuji papriky jen v nádobách a textilních květináčích, tak mám velmi slušnou úrodu a poprvé ve své zahradnické kariéře mám možnost papriky zakonzervovat. Našla jsem příslušný recept na olejový nálev a dílo se snad podařilo. Příští rok rozhodně dám více prostoru beraním rohům, třeba Artist je velmi příjemně sladký a naložený se hodí jako příloha ke všemu.

Zbláznily se ostružiny, jsou tak obsypané plody, že šlahouny pod jejich tíhou visí až k zemi, hromadně začaly dozrávat a já si musím co nejdříve sehnat kvalitní režnou na můj oblíbený likér. Co si ovšem počnu s tak obrovskou úrodou, to nevím, asi většina bude zmražena.

Na mém VIP rajčatovém záhonu mě zaujala krásná srdce African Vining, na spodním vijanu už bylo jedno zralé a tam se s foťákem nedostanu, tak jsem ho utrhla za účelem pořízení snímku. Nestřežila jsem jej ovšem pečlivě a manžel mi ho snědl. Tak příště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *