2. červenec 2019

Počasí mě hodně potěšilo, vydatně zapršelo a moje bolavá záda si odpočinou od tahání konví a naštěstí se nedostavily žádné kroupy a ničivý vichr. Nějaké nedostatečně uvázané rostliny rajčat si sice lehly, ale bez následků a už jsem to napravila. Balzámem byl déšť především pro kontejnerové rostlinstvo, které v těch vedrech rychle vysychá. Radost mám z paprik v textilních květináčích, které se překonávají v nasazení plodů. Rozhodla jsem se, že příští rok velmi pečlivě využiji každý cm volné půdy a najdu paprikám místo na záhonech. Vedra a sucho se každý rok opakují a zalévání je čím dál namáhavější.

Už je mi jasné, proč se lilkům v angličtině dostalo názvu eggplant. Moje rostlinky jsou plné bílých „vajíček“ a já si musím vyhledat, v jaké velikosti je mám sklidit. Lilky jsou venku velmi spokojené. Nedávný pokus o pěstování lilků ve fóliovníku dopadl nevalně, rostliny napadli snad všichni škůdci a svoji krátkou existenci zakončily na kompostu.

Jsem docela zvědavá na rajče Seržant Pepper, jehož pěstování je v současné době velmi módní. Rostlinu jsem dostala od Evy a plody jsou ještě docela malé, ale vypadají zajímavě.

Přidávám ještě jednu fotku juky. Rostliny jsou impozantní a nádherně a bohatě kvetou. Jsou naprosto bezúdržbové, bez problémů zvládají i sucho a to mi vyhovuje.

4 thoughts on “2. červenec 2019”

  1. Zdravím,
    U nás ani nekáplo a ani se nechystá vypadá to tragicky po těch vedrech přes 30°C. Nevypadá to dobře. Studený květen, tropický červen a suchý červenec. Letos je to fšechno nalevo.

  2. Takže ti Jani hlásím srážky: 22mm. U nás pár krup spadlo, celkem velké byly, něco málo přes centimetr, naštěstí jejich počet byl doslova na kusy, ale třískalo to pěkně. Být jich víc, tak máme s rajčaty po starosti;) Tetelím se blahem jak je zalito:)

    1. Taky jsem potěšená, je to po tom dešti úplně jiná zahrada a všechno je takové čistější. Též jsem zaregistrovala ty obrovské rozdíly mezi jednotlivými měsíci. Nejvíce je to vidět na rajčatech, chovají se jako by dostaly nějakou dávku radioaktivního záření, cuketám se ovšem daří mimořádně a už vytvořily téměř neprostupný prales a mají nasazeno spoustu plodů, něco málo už jsem sklidila.

  3. Aj u nás pekne popršalo, dúfam, že do nedele nebudem musieť vonku zalievať. Do textilného kvetináča od teba som posadila papriku balkonovku, rastie a nasadá plody neuveriteľne oproti tým v skleníky, ale niet sa čo čudovať, lebo tam majú prím rajčiny. Cukety tak rodia, že už neviem, čo s nimi, tak pomaly rozdávam, musím urobiť nejaké cuketové koláče.Jrásne zasadajú aj Hokaida.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *