15. červenec 2019

Dnes mám volný den a pokusím se trochu zregenerovat. Včera si příbuzenstvo odvezlo potomky a já jsem na šrot, šest ranních směn ze sedmi dní a po nich starost o návštěvníky. Na zahradu nebyl čas ani síly a podle toho to tam vypadá, kdo bude čistit zarostlé spáry dlažby, tak to netuším. Ovšem všichni jsou z mé zahrady nadšení a mě to velmi těší. Sestra dokonce po příjezdu prohlásila, že to na dvoře nádherně voní úrodou, mám očesané muchovníky, borůvky i maliny, zmizly i meruňky dovezené z vinohradu. Snědena jsou i všechna zralá rajčata a nejvíce chutnala Jap. Bl. Truffele ( sorry Uďo) a hlavně žluté srdce Altai Honey od Poisku, které jsem nestačila ani nafotit, chutnalo a nakrájené i vypadalo jako ananas.

Za svoji práci jsem byla bohatě odměněna a sestra i švagr ví , co na mě platí. Dostala jsem spoustu zajímavých knih a už se těším, že si dnes sednu pod pergolu, připravím lahodný zelený ledový čaj, který dovezla dcera z Francie, a něco zajímavého si přečtu. Až opět dozraje nějaké rajče, tak se pokusím vyzkoušet nějaký nový recept. Zbyly chvilky i na Wimbledon, který už je minulostí a já gratuluji Báře Strýcové, hluboká poklona, včerejší debl byl skvěle zahraný.

Sklízím spoustu krásných barevných  paprik, které rostou na chráněném slunečném dvoře a jsou dokonale vychucené. Líbí se jim v textilních květináčích a jsou zdravé a spokojené, jen to zalévání mne zmáhá. Musím se pochlubit, že papriku Lungy F1 mi pochválilo i samotné Semo Smržice, které moje snažení sleduje, a já okamžitě mám nos ještě více nahoru.

Velmi krásně a zajímavě vypadají rostliny lilků vyzdobené krásnými bílými vajíčky. Spokojeně rostou v květináčích s výše umístěnými otvory, tolik nevysychají a skvěle reagují na moji bio organickou výživu. Jeden nedostatek ovšem mají, neumím je připravit tak, aby někomu chutnaly a to jsem považovaná za dobrou kuchařku. Dnes se pokusím najít nějaký chutný recept a připravit si je k obědu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *