La Donna

La Donna nebo taky Srdce Krasavice je moje první letošní zralé masité rajče. Jako jedna ze dvou rostlin vegetuje ve skleníku a to hned u vchodových dveří. Odrůda je determinantní způsobem růstu nikoli výškou, vyšplhala zatím do výšky 1,6m.  Rostlině se v určité fázi růstu začaly kroutit listy a usychat jejich okraje. Příčinu neznám, ale nyní rostou listy nové, nepoškozené a zdravě zelené. Plody jsou krásné, ale ani zdaleka nedosahují hmotnosti kolem 300g, jak se píše na sáčku, ale váží kolem 100g, možná jsem jich nechala na rostlině příliš mnoho, proto jsou drobnější. Na masité rajče jsou poměrně lehké. Chuť není nijak oslnivá, přisuzuji to pobytu ve skleníku, a bohužel nemám srovnávací rostlinu venku. Nevadí mi to, jde o jedny z prvních rajčat a já jsem ráda, že si mám dát v tuhle dobu co na chleba a v salátu chutnají skvěle. Odrůdu zařazuji do sortimentu a příště vyzkouším pěstování mimo skleník.

Letos (2020) jsem rostlinu opět umístila do skleníku a to velice brzy. Při našem pobytu v Tatrách počátkem března rajče totálně zmrzlo. Ponechala jsem jen 30cm vysoký holý a neduživě vypadající stonek. Rostlina to nevzdala, nádherně obrostla a poskytla spoustu plodů, které jsou opět velmi krásné. Chválím ji za statečnost a odhodlání přežít.

2 thoughts on “La Donna”

  1. Jani, ako sa darí indigo srdcu Sergeant Pepper odo mňa? Ja keby som ho nesadila s už malinkými nasadenými plodíkmi do kvetináča bez dna čiastočne zapusteného do zeme,nemám vonku z veľkého počtu biftekov a srdcí nasadené žiadne plody . Rastliny sú zdravé, veľké, kvitnú, ale plody nezasadajú. Rodia zatiaľ len tie zo skorých výsevov, ktoré som sadila do tých zapustených kvetináčov – Lucid Gem začína dozrievať prvý plod a pekné plody má aj Eva Amisch Stripe. Dve rastliny Orange russian v kvetináčoch som nechala vo dvore, dozrievajú práve 4 veľké plody.

  2. Evi, Seržant Pepper je ještě hodně malá rostlinka s prvním kvítkem, ale vypadá nadějně. Taky mám u spousty bifteků nádherné a silné rostliny, na kterých buď první květenství zakrněla nebo květy sprchly. Je to s největší pravděpodobností reakce na stres v důsledku chladu a vlhka. Rostliny to všechno přežily, ale mají následky. Snad vytvoří květenství nová a my se budeme radovat z úrody. Později vysazená rajčata takový problém nemají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *