6. červen 2019

 

Dnešní první ranní pobyt na zahradě byl uvazovací. Po včerejší průtrži mračen je všechno nacucané a těžké a dnes samozřejmě hodně fouká, takže co není velmi pečlivě uvázané, tak leží.

Další hodiny budou přesazovací. Ke slovu se hlásí rajčátka z pozdního výsevu, Eva mi při poslední návštěvě opět přibalila spoustu zálistků a taky už musím vybrat vhodné nádoby a umístit do nich žluté melouny. Je fajn, že mám ještě spoustu svého kvalitního kompostu. Lilkům se veget v mých zavlažovacích kyblíkách docela zamlouvá a vypadají dobře. Pobývají venku a jsou mnohem spokojenější než ve skleníku, kde neustále bojovaly s nějakou havětí. Loni touto dobou  už jejich předchůdci směřovali na kompost právě z důvodu zamoření škůdci a chorobami. Včerejší prudký déšť lilkům proděravěl listy, ale není to nic fatálního.

Rovněž rostlinky pepina jsou spokojené a už se začínají objevovat náznaky prvních květenství. Pepino je spokojené v přiměřené nádobě, pokud má kvalitní výživný substrát a spoustu vody. Mochyním se mnohem více zamlouvá pěstování v květináči než ve volné půdě, na záhonku jsou rostlinky mnohem menší, ale je pravda, že mají složitější podmínky k růstu a kořeny nejsou ve stoprocentním kompostu.

6.6. 1986 se mi narodil syn, byl to šestý porod ten den, takže dostal na nožku visačku s číslem 6 a umístili nás na pokoj číslo 6. Snad mu ty šestky v životě nosí štěstí. HAPPY BIRTHDAY !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *