Deník

     V roce 2014 jsem se rozhodla, že své zahradničení začnu brát vážně a povýším je na svého největšího koníčka. Zakoupila jsem tedy tlustý sešit s pevnými deskami s předsevzetím, že do něj budu vše pečlivě zapisovat a z chyb si budu brát ponaučení. Manžel nechápavě kroutil hlavou a prohlásil mě za nemožnou a patrně jedinou, která si své poznámky nepíše do excelu na počítači. Ja dávám přednost tužce a papíru, knížky čtu taky nejradši klasické a ne na čtečce.

Úvodní poznámka v nové sezóně většinou souvisí s prvním výsevem některé z plodin, většinou jde o papriky. Každý den pak zapisuji teplotu a průběh počasí, jak semínka klíčí, kdy a čím jsem hnojila, kdy se objeví prví květy a pak samožřejmě velice přesně eviduju sklizeň. Velmi pečlivě si vedu statistiku u rajčat. Každé má svůj „rodný list“, ve kterém  je o rostlině napsáno úplně všechno.

S postupem sezóny záznamy patřičně houstnou a jak tak listuji nazpátek, tak v září už mám poznámek pomálu a není to jen tím, že není o čem psát, ale mě to přestává bavit. Rajčata už předvedla co umí, úroda je zvážená a úklid zahrady je nezajímavý. V říjnu už nemám ani řádek. Letošek je ovšem výjimečný. Zrovna dnes jsem se poprvé v mé zahradnické kariéře přejedla vlastními fíky a to těmi ze zahrady, nikoli ze skleníku. To přece stojí za zaznamenání. Fíkovník, který pěstuji ve volné půdě, je rozložitý keř, který bývá každoročně bohatě obsypán plody, jež ovšem plně dozrály jen jednou a to pouze několik jedinců. Tentokrát to vypadá, že úroda, až na několik malých kousků, dozraje kompletně. Mám radost!  V hlavě se mi urodila dokonce myšlenka na fíkovou marmeládu, alespoň dvě skleničky. Dcera si v Chorvatsku jednu koupila, ale neměla jsem možnost ochutnat, byl to dárek.

Zápis do deníku si letos vysloužil i tomel. Nikitskaja Bordovaja se vytáhla velice slušnou úrodou, plody jsou krásné a chutné a vypadají na naší zahradě velmi exoticky. Já jsem ten obrovský květináč se stromkem schválně umístila blízko chodníku, aby se také kolemjdoucí měli čím kochat. Zatím měli možnost obdivovat rajčata a že letos bylo na co koukat.

Během léta jsem konzumovala převážně zeleninové saláty a tak nadšeně vítám možnost přeorientovat se na ty ovocné. Mít tu možnost připravit si salát z kaki, pepina, žlutého melounu a hrušky, nebo použít fíky a vlastní pomeranče je prostě paráda.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *