Sobota

     Nesnáším podzimní uklízecí práce na zahradě. Při pohledu na odplozené a nehezky vypadající rostliny rajčat, které jsou navíc velmi důmyslně uvázané ke konstrukcím nejrůznějších tvarů a rozličných materiálů, mě obvykle popadne záchvat prokrastinace. Vždyť zítra je snad taky den a počasí rosničky předpovídají slunečné a teplé. Rozhodně bude příjemnější sledovat čtyřhru našich tenistů v Davis Cupu.

Toho debla naši nakonec po katastrofálním výkonu s totálními outsidery prohráli, děs a hrůza.  Už se těším, až trochu vyroste a tenisově se prosadí můj vnuk, který kdysi se svým prvním krůčkem ode mne okamžitě vyfasoval tenisovou raketu a  perfektně pochopil, k čemu ten veliký předmět slouží. Kvalita našeho mužského tenisu je v současné době k pláči.

Na zahradu jsem se přeci jen vydala a odolala pokušení začít se čtením své nové knihy. Pro jistotu jsem si do ní nedovolila ani nakouknout, ač nutkání bylo veliké. Budu si číst až za odměnu po vykonané práci. U sousedova plotu máme nepěknou houštinu a tak jsem se pustila do její likvidace. Po odstranění maliníku a spousty kopřiv na mě vykoukla utrápená Klanopraška čínská a taky jedna rostlinka kiwi namotaná na plot. Bohužel nevím, jestli ta přeživší rostlinka kiwi je samec nebo samice, ale rozhodla jsem se, že se ji pokusím nařízkovat a zakořenit.  Se Schizandrou provedu totéž a najdu jim nějaké nové vhodnější stanoviště. U toho plotu je zrovna mrazový pás a kiwi tam každoročně namrzlo, takže jej nasadím u pergoly, kterou momentálně okupuje neužitečné psí víno.

Dokonce jsem vysadila nové rostlinky jahod a to odrůdy Malwina a Renesance. Ještě mám k dispozici odnože Karmen, Darselect a Daroyal.  Hodlám v budoucnu dát jahodám na zahradě mnohem větší prostor a to na úkor například dýní. Na dýně mám mnohem méně místa, než by si zasloužily a třeba letos se mi nepovedly vůbec. Navic jednoho dne zazvonil soused a dovedl mě ke svému přívěsnému vozíku plnému dýní, které se mu bez jakékoli péče urodily na poli a povídá : „Vyber si! „.  Obrovská dýně už je nakandovaná a je vynikající.

Na likvidaci rajčat už dnes nedošlo, ale zítra je taky den. Mám sice dopolední směnu, tenisté budou hrát singly,  přijede kamarádka Eva na ochutnávku muďoulu a taky je tady ta nová knížka. Však se uvidí!

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *